Łódź policyjna, policja wodna

i

Autor: TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS Łódź policyjna, policja wodna

Interwencja policji

Nietrzeźwi sternicy pływali po Narwi. Wędkarze wpadli jeden po drugim

2022-08-17 20:59

Policjanci zatrzymali nietrzeźwych sterników, którzy pływali po rzece Narew na Mazowszu. Mundurowi przypominają, że szlak wodny jest jak droga. Pływanie łodzią motorową po pijanemu grozi poważnymi konsekwencjami prawnymi. Ci dwaj wędkarze przekonali się o tym na własnej skórze. Zostali złapani na gorącym uczynku.

Dwukrotna interwencja

Jak poinformowała w środę, 17 sierpnia, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku kom. Milena Kopczyńska, w ostatnich dniach funkcjonariusze patrolu wodnego dwukrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych sterników.

Wpadli jeden po drugim

Na szlaku żeglugowym w Dzierżeninie mundurowi zatrzymali 62-letniego mieszkańca Warszawy, który sterował łodzią wędkarską napędzaną silnikiem spalinowym. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Kilka godzin później, na wysokości Pawłówka, pułtuscy funkcjonariusze zauważyli kolejnego sternika, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. 49-letni mieszkaniec Łochowa sterował pontonem wędkarskim napędzanym silnikiem elektrycznym, mając dwa promile alkoholu w organizmie.

Konsekwencje prawne

"Szlak wodny jest jak droga. Pływanie łodzią motorową pod wpływem alkoholu na poziomie od 0,2 do 0,5 promila jest kwalifikowane jako wykroczenie. Jeśli wynik wskazuje ponad 0,5 promila – wtedy jest to przestępstwo, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności" – podkreśliła rzeczniczka pułtuskiej policji.

Jesteśmy za siebie odpowiedzialni 

Dodała, że chwila nieuwagi na wodzie może skończyć się tragicznie. "Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają policjanci, jednak pamiętajmy, że to my sami w pierwszej kolejności jesteśmy za nie odpowiedzialni" - zaznaczyła policjantka.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być surowsze?
W Warszawie powstanie siedem nowych parków kieszonkowych. Co o tym sądzą mieszkańcy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE