Niezaszczepieni zapchali Szpital Południowy. Sytuacja jest dramatyczna

2021-10-25 18:01
Niezaszczepieni zapchali Szpital Południowy. Sytuacja jest dramatyczna
Autor: Sebastian Wielechowski / Super Express Niezaszczepieni zapchali Szpital Południowy. Sytuacja jest dramatyczna

Najpierw kontener na zwłoki, teraz wstrzymanie przyjęć pacjentów. Sytuacja w Szpitalu Południowym w Warszawie drastycznie się pogarsza. Placówka wstrzymała przyjęcia nowych pacjentów - poinformował w poniedziałek miejski ratusz. Obecnie w szpitalu przebywa 270 pacjentów, w tym 42 osoby pod respiratorami. Większość to osoby niezaszczepione, chore na COVID-19.

Szpital Południowy zapełnia się - alarmuje stołeczny ratusz. W placówce przebywa obecnie wielu pacjentów podłączonych do respiratorów, co skutkuje ogromnym jednoczesnym poborem tlenu. To zaś prowadzi do przekroczenia wydajności instalacji tlenowej, która była zaprojektowana na zupełnie inne warunki. - W Szpitalu Południowym hospitalizowani są głównie niezaszczepieni mieszkańcy Mazowsza - przekazuje warszawski ratusz. Magistrat podkreśla również, że w szpitalu na bieżąco pracuje i monitoruje sytuację zespół specjalistów, a urząd m.st. Warszawy we współpracy z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim prowadzą rozmowy celem przyjęcia najbardziej optymalnych rozwiązań.

Władze Warszawy rekomendują także rewizję decyzji ministra zdrowia i zmniejszenie liczby łóżek w Szpitalu Południowym do maksimum 196 zwykłych i 50 respiratorowych. Stolica apeluje też do rządu o pilne działania nakłaniające do szczepień przeciw COVID-19. - Z danych ze Szpitala Południowego wynika, że większość osób hospitalizowana w placówce jest niezaszczepiona - podkreślono.

Ratusz przekazał przy tym, że władze Warszawy spotkają się we wtorek w sprawie sytuacji wszystkich warszawskich szpitali z NFZ w związku z dużym wzrostem pacjentów COVID. - Spotkanie z przedstawicielami wojewody, Mazowieckim NFZ oraz przedstawicielami szpitali z województwa mazowieckiego, w tym Warszawy, zaplanowane jest na 27 października - dodano. 

Kontener na zwłoki przed Szpitalem Południowym

Wcześniej informowaliśmy o tym, że w prosektorium Szpitala Południowego w Warszawie brakuje już miejsc. Przed budynkiem stanął kontener, przypominający zwykłą chłodnię. Okazuje się, że jest to nic innego, jak duży pojemnik do przechowywania ciał. Wszystko dlatego, że szpital był normalną placówką, a teraz funkcjonuje jako covidowy. Od tamtej pory ilość zgonów dramatycznie wzrosła.

Piesza potrącona przez auto na Gocławiu w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE