Noc Rzemieślników. Mistrzowie otwierają drzwi i zdradzają tajniki

2021-09-25 19:41
Rzemieślnik
Autor: unsplash / pixabay.com Rzemieślnik

Ponad czterdzieści pracowni rzemieślniczych z Warszawy i okolic otwiera się w weekend dla zwiedzających. Noc Rzemiosła to niepowtarzalna okazja, by z bliska przyjrzeć się technikom rzemieślniczym i nabyć unikalne przedmioty. W piątek (24.09) wydarzenie otworzyły dwie wyjątkowe wystawy przy Mysiej 3: „Nów w pełni”, a także „Rzemiosło w procesie”.

Noc Rzemiosła to prawdziwa celebracja rękodzieła. Już w piątek wydarzenie otworzyły dwie wyjątkowe wystawy przy Mysiej 3: „Nów w pełni”, na której do 3 października można podziwiać najlepsze prace rzemieślnicze wykonane w przeciągu ostatniego roku, a także „Rzemiosło w procesie”, która pokazuje przebieg wytwarzania indywidualnego produktu i będzie otwarta tylko w sobotę i niedzielę w godz. 10-20. - W czasie Nocy Rzemiosła drzwi pracowni stoją otworem dla każdego, bez względu na wiek czy doświadczenie w ręcznej wytwórczości. Tylko raz w roku pojawia się szansa na taką skalę przyjrzeć się technikom rzemieślniczym naprawdę z bliska, a potem samemu je wypróbować na warsztatach - mówi Zuzanna Krzysztofik ze Stowarzyszenia „Z Siedzibą w Warszawie”.

Wśród pracowni wartych odwiedzenia są m.in.: Bańka i Przepiórka tworząca ceramikę, pracownia stolarska Dzikie Dzieci, Kłosy, wytwarzająca noże, czy Ursa, w której powstają autorskie lalki. Atrakcji nie zabraknie ani dla dorosłych, ani dla dzieci. W każdej pracowni rzemieślniczej, a także na stronie internetowej wydarzenia nocrzemiosla.pl dostępne są mapy z zaznaczonymi miejscami biorącymi udział w wydarzeniu. Dzięki temu każdy indywidualnie może zaplanować sobie odwiedziny interesujących go miejsc.

Zwiedzanie pracowni rzemieślniczych i wystaw jest darmowe.

Sonda
Warszawa. Czy czujesz się bezpiecznie w stolicy?
Rolnicy Podlasie. Zobacz kulisy serialu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE