Notariusz

i

Autor: Shutterstock Notariusz

Notariusz na Ciebie czeka! PORADY ZA DARMO. Tylko dziś!

2020-11-28 8:00

Raz do roku notariusze zapraszają warszawiaków do spotkania i indywidualnych rozmów dziś (28 listopada) podczas Dnia Otwartego Notariatu. W tym roku ze względu na epidemię nie będą mogli spotkać się osobiście. Zachęcają zatem do kontaktu na czacie, mailem i telefonicznie! Spotkania z rejentami i ekspertami od kredytów startują o godz. 10.

“Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek” – to temat przewodni 11. edycji Dnia Otwartego Notariatu. W sobotę w godz. 10-16 notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji pozwalających lepiej chronić majątek – zarówno telefonicznie (w Warszawie to 22 100 90 03), mailowo ([email protected]) i za pośrednictwem mediów społecznościowych (Porozmawiaj z Notariuszem na Facebooku). Warto skorzystać z okazji i zapytać notariusza, jak bezpiecznie zawrzeć umowę najmu, jak podzielić majątek spadkowy, dokonać podziału majątku przed rozwodem i po rozwodzie, jak prawidłowo sporządzić testament, odrzucić spadek czy zrzec się dziedziczenia. Rejenci doradzą również, jak ustrzec się przed złymi pożyczkami oraz pomogą nie dać się oszukać przy umowach przewłaszczenia nieruchomości.

Notariusz

i

Autor: Gettyimages Jeśli czynności, dla której prawo obligatoryjnie przewiduje formę aktu notarialnego, dokonamy w zwykłej formie pisemnej bez udziału notariusza, to będzie ona nieważna i nie wywoła skutków prawnych

Dziś po raz pierwszy notariuszom będą towarzyszyć eksperci z biura Rzecznika Finansowego, którzy mailowo i na czacie poinformują, na co należy zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy kredytu czy pożyczki. Warto wiedzieć, co zrobić, gdy z naszego konta znikną pieniądze, a nam nic nie wiadomo o realizowanych transakcjach!

U notariusza: Jak kupować nieruchomość na kredyt?

Powszechnie notariusz kojarzy się ze sprawami spadkowymi oraz nieruchomościami, tymczasem w kancelarii notarialnej można załatwić także sprawy ważne z punktu widzenia przedsiębiorców, takie jak m.in. zabezpieczenie roszczeń, zawarcie ugody czy powołanie zarządcy sukcesyjnego. Mało kto wie, że wielu czynności prawnych można dokonać alternatywnie przed sądem i w kancelarii notarialnej (np. sprawy związane z dziedziczeniem czy umowy alimentacyjne), tym samym oszczędzając czas i pieniądze. Przykładowo potwierdzenie praw do spadku u notariusza (poświadczenie dziedziczenia) trwa ok. 2 godzin a nie, jak w sądzie, kilka miesięcy. Na temat tych wszystkich czynności notarialnych – na kilka różnych sposobów – będzie można porozmawiać z rejentem w sobotę - 28 listopada.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki