Nowa pętla autobusowa jeszcze w tym roku. ZTM podpisał umowę. Gdzie powstanie?

2021-04-21 16:52 Alicja Guz
Nowa pętla autobusowa jeszcze w tym roku. ZTM podpisał umowę. Gdzie powstanie?
Autor: ZTM autobus miejski

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił radosną nowinę. Na Woli powstanie nowa pętla autobusowa. ZTM podpisał już umowę na jej budowę. Obecna pętla przy ul. Płockiej jest za mała, aby pomieścić kilka autobusów przegubowych. Nowa pętla ma mieścić dwa autobusy 12-metrowe i trzy 18-metrowe. W którym miejscu zatem powstanie nowa pętla?

To już pewne! Na Woli powstanie nowa pętla autobusowa. Zarząd Dróg Miejskich podpisał już umowę na jej budowę. - Obecna pętla Młynów przy ul. Płockiej jest za mała, aby pomieścić kilka autobusów przegubowych. Kończące i zaczynające na niej kursy autobusy linii 106 i 136 oraz przejeżdżające przez nią autobusy linii 103 przeniesiemy na nową pętlę - przekazał ZTM.

NIE PRZEGAP: Luzowanie obostrzeń w Warszawie: Co zostanie otwarte najpierw? Konferencja prasowa, 21 kwietnia

Na nowej pętli na Woli autobusy na pewno się pomieszczą. Ma ona mieć dwa perony o długości 60 i 40 m. - Staną tam dwa autobusy 12-metrowe i trzy 18-metrowe - poinformował ZTM. Na nowej pętli wybudowane zostaną nowe chodniki, a także parking dla rowerów. Będą też wiaty i miejsca do zamontowania czterech ładowarek dla autobusów elektrycznych. Co więcej, infrastruktura pętli będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. - Zostaną zamontowane pasy prowadzące i pola uwagi - podaje ZTM.

Nowa pętla na Woli powstanie przy skrzyżowaniu ulicy Ostroroga z Wawrzyszewską. Zgodnie z podpisaną przez ZTM umową, ma ona być gotowa już w grudniu tego roku.

Nowa pętla autobusowa jeszcze w tym roku. ZTM podpisał umowę. Gdzie powstanie?
Autor: ZTM plan budowy nowej pętli autobusowej

Co ciekawe, w ramach tej samej inwestycji przebudowany zostanie odcinek ulicy Ostroroga. 

- Para nowych przystanków autobusowych planowana jest przy skrzyżowaniu ulicy Ostroroga z Wawrzyszewską. Przystanki, które dziś znajdują się przy siedzibie Żandarmerii Wojskowej, zostaną przeniesione bliżej bramy Cmentarza Powązkowskiego. Jednocześnie w sąsiedztwie nowych i przeniesionych przystanków zostaną wybudowane nowe przejścia dla pieszych z azylami - przekazał Zarząd Dróg Miejskich.

Warszawa szykuje się do otwarcia Centralnego Punktu Szczepień Powszechnych na stadionie Legii w Warszawie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE