Nowe fakty w sprawie makabry pod Tarczynem. To Jakub O. rozjechał rowerzystów?

2022-05-19 20:05
Nowe fakty w sprawie wypadku pod Tarczynem. To Jakub O. rozjechał rowerzystów?
Autor: WAWA HOT NEWS 24, POLICJA Nowe fakty w sprawie wypadku pod Tarczynem. To Jakub O. rozjechał rowerzystów?

Prokuratura ujawniła nowe fakty w sprawie makabrycznego wypadku pod Tarczynem. W środę (18 maja) kierowca wjechał autem osobowym w grupę kolarzy, zabijając jedną osobę i raniąc cztery kolejne. Chwilę wcześniej prawie przejechał strażaka. Po gorączkowych poszukiwaniach policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gm. Tarczyn Jakuba O.

Policja zatrzymała Jakuba O.

Jak przekazała policja, podejrzewany o spowodowanie wypadku został zatrzymany w miejscu zamieszkania w nocy ze środy na czwartek (18/19 maja). Prokuratura poinformowała, że podejrzewanym jest zamieszkały pod Tarczynem Jakub O. - Nie został jeszcze przesłuchany i nie usłyszał zarzutów. Zostanie doprowadzony do prokuratury w piątek, 20 maja. Obecnie przebywa w areszcie - przekazała asp. Małgorzata Gąsowska z policji w Piasecznie.

Przeczytaj też: Rowerowa masakra pod Piasecznem. Wjechał w 14 kolarzy i uciekł!

Co więcej, policja poinformowała, że Jakub O. nie został przesłuchany w czwartek, bo do godzin przedpołudniowych nie wytrzeźwiał. - Prokurator zadecydował o przesłuchaniu w dniu kolejnym - stwierdziła asp. Gąsowska. 45-latek może usłyszeć zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Dodatkowo testy toksykologiczne wykażą, czy był w chwili wypadku pod wpływem środków odurzających. Może także odpowiedzieć za nieudzielenie pomocy poszkodowanym, gdyż uciekł z miejsca zdarzenia.

Wypadek pod Tarczynem. Jedna osoba nie żyje

Koszmarny wypadek wstrząsnął całą Polską. „Super Expres” dotarł do dramatycznej relacji strażaka, który niemal zginął pod kołami prowadzonego przez szaleńca samochodu.

To najgorsza droga wjazdowa do Warszawy. W końcu wyremontują Trakt Brzeski i ul. Czecha
Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE