Nowy mural na Pradze. Brzozowski znów stworzył Warszawę na ścianie

i

Autor: Artur Hojny/Super Express

Nowy mural na Pradze. Brzozowski stworzył kawałek Warszawy na ścianie. Na jubileusz Totalizatora Sportowego!!

2021-05-22 9:36

- Najnowszy mural jest już skończony! Aż sam jestem zaskoczony, że on taki wielki! - przyznał Tytus Brzozowski, gdy spojrzał z dystansu na swoje dzieło na ścianie budynku przy ul. Targowej. Mural na Pradze powstał na wyjątkowy jubileusz – 65-lecie Totalizatora Sportowego. Przedstawia kompilację charakterystycznych dla Pragi budynków (m.in. LO im. Władysława IV i cerkiew), obszarów ważnych dla Totalizatora Sportowego oraz postaci sportowców i charakterystyczne kulki z numerami. Zobaczcie sami! Jeśli nie na żywo, to w naszej GALERII z detalami. Szczegóły u Brzozowskiego są ważne!

Mural na budynku Targowa 26/30 powstał na 65-lecie związanego z Pragą Totalizatora Sportowego. Firma jest z Pragą-Północ od wielu lat związana. - Mural ma walory artystyczne i ekologiczne. I jest wkomponowany w Pragę, na której Totalizator Sportowy ma swoją siedzibę – podkreśla Magdalena Kopka-Wojciechowska z zarządu Totalizatora Sportowego, który zamówił u artysty słynącego już z pięknych murali i charakterystycznych obrazów, malowidło na ścianie praskiego budynku. - Ma chyba szansę stać się istotnym elementem pejzażu Pragi – ocenia autor dzieła Tytus Brzozowski. Do jego namalowania wykorzystane zostały farby antysmogowe, które rozkładają tlenki azotu i mają gwarantować wydajność 650 drzew. - Do muralu wykorzystaliśmy farby antysmogowe – precyzuje Brzozowski.

Obejrzyjcie nowy mural na Pradze w naszej GALERII:

Mural Brzozowskiego na ścianie budynku przy Targowej ma 11,5 metra szerokości i 60 metrów wysokości – łącznie 690 m.kw. i jest widoczny z wielu perspektyw. Przedstawia kompilację charakterystycznych dla Pragi budynków (m.in. LO im. Władysława IV i cerkiew), obszarów ważnych dla Totalizatora Sportowego oraz postaci sportowców i charakterystyczne kulki z numerami. Znajdziemy tam koszykarza, wioślarza, narciarza, piłkarza, jest pianista i gitarzysta. przedstawia także mieszkańców Pragi i innych dzielnic Warszawy, m.in. kibiców, spacerowiczów i turystów. - Muralu, który przygotowałem dla Totalizatora Sportowego upamiętnia jego 65-lecie. Firma od dawna ma swoją główną siedzibę na Pradze, dlatego połączyłem najważniejsze budynki tej okolicy z żółtymi kulami, które nie tylko są silnie związane z Totalizatorem Sportowym, ale też są łatwo rozpoznawalnym kodem kulturowym - wyjaśnia Tytus Brzozowski. 

Zobaczcie też film z powstawania muralu TUTAJ

https://www.youtube.com/watch?v=U7YghUXy3mg

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki