Czeskie cacko na torach

Nowy pociąg w Warszawskim metrze. Otrzymał niezwykły numer. „Ma symboliczne znaczenie”

2023-09-18 12:45

Metro Warszawskie pochwaliło się dostawą nowego pociągu. Kolejna Skoda Varsovia dotarła do stolicy prosto z Czech i niebawem ruszy na tory podziemnej kolejki. Pojazd wjechał na Stację techniczno-Postojową na Kabatach w czwartek, 18 września rano. - Nowy skład ma dla warszawskiego metra symboliczne znaczenie – zapowiada Anna Bartoń, rzecznika metra.

Warszawa. Nowy pociąg metra wjechał na tory. Ma niezwykły numer

Metro Warszawskie wymienia stary tabor. Przestarzałe pociągi serii 81 trafiły do stolicy Ukrainy w ramach pomocy. Od kilku miesięcy wożą mieszkańców Kijowa. Specjalny konwój wyruszył pod koniec kwietnia, o czym pisaliśmy już na łamach "Super Expressu". Zamiast nich na podziemnych torach Warszawy pojawiają się m.in. czeskie Skody. Pociąg, który wjechał na tory w czwartek otrzymał okrągły numer. - Na STP Kabaty dotarł właśnie kolejny pociąg Skoda Varsovia. Nowy skład ma dla warszawskiego metra symboliczne znaczenie ponieważ otrzyma numer 100 – tłumaczy Anna Bartoń. Skąd ta liczba? - Od początku funkcjonowania podziemnej kolei w Warszawie (uruchomiona została w 1995 roku) wyprodukowano i przeznaczono dla stołecznego metra już sto pojazdów. Oprócz najnowszych, które powstają w Czechach, mamy wagony: Siemens Inspiro, Alstom Metropolis, a także rosyjskie typu 81 – wyjaśnia rzeczniczka.

Skoda Varsovia. Trudny debiut czeskiego cacka

Nowe pociągi miały dość trudny debiut na warszawskich torach. W ubiegłym roku pisaliśmy o licznych awariach, jakie trapiły pociągi Skody. W kwietniu tego roku dostawca podniósł dodatkowo cenę pojazdów.

Powitaliśmy nowy pociąg metra. Skoda Varsovia jest już w Warszawie
Sonda
Czy lubisz podróżować metrem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany