Nowy ratownik w stołecznej straży pożarnej. Malec podbija serca internautów

i

Autor: PSP WARSZAWA Nowy ratownik w stołecznej straży pożarnej. Malec podbija serca internautów

Nowy ratownik w stołecznej straży pożarnej. Malec podbija serca internautów

2022-04-30 17:30

Stołeczni strażacy pochwalili się nowym stażystą. Psi funkcjonariusz rozpoczął swoją służbę w Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej JRG 15. Malec na razie nie będzie wykonywał żadnych poważnych zadań. - To stażysta w służbie przygotowawczej – napisali w mediach społecznościowych strażacy. Pojawił się jednak problem. Internauci nie mogą rozstrzygnąć, jakiej rasy jest nowy ratownik.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 15 w Warszawie, to specjalistyczna grupa strażaków. Są zawsze tam, gdzie potrzeba pilnie znaleźć osobę poszkodowaną. Składa się ze strażaków posiadających przeszkolenie z zakresu: ratownictwa wysokościowego, nawigacji satelitarnej GPS oraz obsługi elektronicznych urządzeń do lokalizacji osób znajdujących się pod gruzami.

Jednak nawet najlepiej wyszkoleni ludzie z najnowocześniejszym sprzętem nie mogą obyć się bez czworonożnego przyjaciela. Dlatego w jednostce oprócz ludzi służą też psy. Strażacy właśnie pochwalili się w mediach społecznościowych nowym funkcjonariuszem. - Na JRG 15 służbę rozpoczął nowy funkcjonariusz. Obecnie stażysta w służbie przygotowawczej – ogłosili pod zdjęciem czworonoga.

Zamieszony na Facebooku post doczekał się setek polubień i serduszek, a w komentujący rozpływali się nad „świeżakiem”. - Będzie miał jak u mamy. Odział JRG 15 to goście z praktyką i wielkim sercem – napisał jeden z użytkowników. Pod wpisem rozgorzała jednak dyskusja, jakiej rasy jest nowy ratownik.

Co to za rasa psa? SONDA

Czy potraficie rozpoznać, jakiej rasy jest piesek? Zapraszamy do odpowiedzi w poniższej sondzie.

Sonda
Jakiej rasy jest nowy pies stołecznych strażaków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE