Nowy Szelków: Potrącony jeleń wskoczył do samochodu. Fatalny finał wypadku na DK61

i

Autor: KM PSP w Makowie Mazowieckim Nowy Szelków: Potrącony jeleń wskoczył do samochodu. Fatalny finał wypadku na DK61

Wstrząsające zdjęcia

Nowy Szelków: Potrącony jeleń wskoczył do samochodu. Fatalny finał wypadku na DK61

2022-10-15 22:48

Nowy Szelków. To był jeszcze ciemny poranek, gdy na drodze krajowej nr 61 nagle przed maską samochodu pojawił się jeleń. To był ułamek sekundy, gdy doszło do zderzenia. – Po uderzeniu, zwierzę wskoczyło do pojazdu na miejsce pasażera – informują strażacy, którzy wydostali jelenia. Niestety, finał całego zdarzenia była fatalny. – Zwierze przeżyło, jednak odniesione obrażenia były na tyle poważne, że lekarz weterynarii zdecydował o jego odstrzeleniu – informuje policja.

Fatalny wypadek na DK61 na Mazowszu. W Nowym Szelkowie (pow. makowski) w piątkowy (14.10) poranek (ok. 4.20) doszło do groźnego zderzenia: samochodu z jeleniem.Po uderzeniu, zwierzę wskoczyło do pojazdu na miejsce pasażera – opisują strażacy Komendy Powiatowej PSP w Makowie Mazowieckim, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia razem z druhami z OSP Stary Szelków.

Nowy Szelków. Jeleń potrącony przez samochód na DK61

24-letni kierujący, mieszkaniec pow. ciechanowskiego, jadąc samochodem marki Renault, zderzył się z jeleniem, który nagle wybiegł na drogę. W wyniku zderzenia kierowcy nic się nie stało – opisuje st. asp. Monika Winnik z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim. – Zwierzę przeżyło, jednak odniesione obrażenia były na tyle poważne, że lekarz weterynarii zdecydował o jego odstrzeleniu.

Jeleń, który po wypadku „wskoczył” do samochodu, niestety nie przeżył całego zdarzenia. To cud, że kierowca samochodu wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Policja apeluje o większą ostrożność – zwłaszcza na obszarach leśnych i tych, gdzie widzimy znak „uwaga na dzikie zwierzęta”. Kluczowe jest to, żeby zdjąć nogę z gazu. – Przy zbyt dużej prędkości prowadzący auto może nie zdążyć zareagować. Zderzenie samochodu z sarną, jeleniem czy dzikiem może być tragiczne w skutkach, nie tylko dla tego stworzenia, ale także dla kierowców i pasażerów – zaznacza Winnik.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek z dziką zwierzyną?
Tak się kończy łamanie przepisów. W dwa dni zarobiła 3800 zł mandatu! [WIDEO]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany