O krok od wybuchu na Woli! Z naprawianego rurociągu ulatniał się gaz

i

Autor: Straż Miejska Warszawa O krok od wybuchu na Woli! Z naprawianego rurociągu ulatniał się gaz

O krok od wybuchu na Woli! Z naprawianego rurociągu ulatniał się gaz [ZDJĘCIA]

2021-05-21 13:39

To mogło skończyć się dramatycznie. Na ulicy Żytniej na warszawskiej Woli ulatniał się gaz z naprawianego gazociągu. Gaz wydobywa się z głębokiego na 2 metry wykopu. Zgłoszenie strażnicy miejscy otrzymali 20 maja wieczorem. Na miejsce wezwano także pogotowie gazowe.

Szybka interwencja warszawskich strażników miejskich i pogotowia gazowego zapobiegła wielkiej katastrofie, do której mogło dojść w czwartek w późnych godzinach wieczornych na ulicy Żytniej na warszawskiej Woli.

- Zgłoszenie dotyczące ulatniającego się gazu na ul. Żytniej odebraliśmy 20 maja, w czwartek, po godzinie 22:45 - informują strażnicy miejscy z Warszawy.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że na ulicy czuć ulatniający się gaz. Funkcjonariusze ustalili, że gaz wydobywa się z głębokiego na 2 metry wykopu. Na jego dnie widać było metalową rurę z kolankiem.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych i powiadomili o zdarzeniu pogotowie gazowe - przekazuje Straż Miejska.

Pracownicy pogotowia gazowego szybko usunęli przyczynę awarii. Mieszkańcy Żytniej mogli spać spokojnie.

Zobacz zdjęcia z tego zdarzenia w naszej galerii, którą znajdziesz poniżej.

Przeczytaj: Aleje Jerozolimskie zwężone przez Trzaskowskiego! Jak było tam przed laty? [ZDJĘCIA]

Wybuch gazu w Zabrzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE