O włos od tragedii! 27-latek w noc sylwestrową podpalił auto i skrzynkę gazową

2022-01-05 7:56
O włos od tragedii! 27-latek w noc sylwestrową podpalił auto i skrzynkę gazową
Autor: policja O włos od tragedii! 27-latek w noc sylwestrową podpalił auto i skrzynkę gazową

To nie był spokojne pożegnanie starego roku dla mieszkańców ul. Długopolskiej. Niedługo po północy znaleźli się oni w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Ktoś bowiem podpalił zaparkowany samochód. Ogień objął również skrzynkę gazową, co groziło potężnym wybuchem. Policjanci zatrzymali sprawcę dwa dni później. Okazał się nim 27-letni Ukrainiec.

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy ul. Długopolskiej w noc sylwestrową. Zamiast świętować radośnie przyjście Nowego Roku, drżeli o swoje życie. Ktoś bowiem w ich sąsiedztwie podpalił auto i skrzynkę gazową!

Zgłoszenie o palącym się samochodzie osobowym policjanci z warszawskich Włoch otrzymali pół godziny po północy. Jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy straż pożarna ewakuowała mieszkańców z okolicznych budynków. - W wyniku podłożenia ognia oprócz pojazdu zapaliła się również skrzynka gazowa. Doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej i zaczął ulatniać się metan. Na miejsce przyjechało pogotowie gazowe oraz energetyczne, które odłączyło dopływ gazu oraz energii w zagrożonych budynkach - wyjaśnił podkom. Karol Cebula.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, dokonali oględzin i zabezpieczyli ślady. Dwa dni od bardzo niebezpiecznego zajścia wytypowali i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za to zdarzenie. Okazał się nim 27-letni obywatel Ukrainy, który był kompletnie zaskoczony poranną wizytą policjantów w swoim miejscu zamieszkania. Nie stawiał oporu przy zatrzymaniu.

O włos od tragedii! 27-latek w noc sylwestrową podpalił auto i skrzynkę gazową
Autor: KRP III – OCHOTA, URSUS, WŁOCHY O włos od tragedii! 27-latek w noc sylwestrową podpalił auto i skrzynkę gazową

Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, które dotyczyły uszkodzenia mienia w postaci pojazdu oraz skrzynki gazowej, a także sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa eksplozji materiału wybuchowego (gazu ziemnego), co stanowiło zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia wielu osób.

- Wszystkie zarzuty, które postawiono obywatelowi Ukrainy miały czyn chuligański, gdyż dopuścił się ich bez wyraźnego powodu, okazując lekceważenie porządku prawnego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 27-latka areszt na okres trzech miesięcy - przekazał podkom. Cebula.

Sonda
Czy przeżyłeś kiedyś ewakuację na własnej skórze?
Czego warszawiacy życzą w nowym roku? Czy czegoś się boją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE