Południowa Obwodnica Warszawy prawie gotowa

i

Autor: GDDKIA/Krzysztof Nalewajko Południowa Obwodnica Warszawy prawie gotowa

Odcinkowy pomiar prędkości w tunelu POW? Władze Ursynowa zabrały jasne stanowisko!

2021-04-09 14:59

Oddanie do użytku tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy zbliża się wielkimi krokami. Władze Ursynowa boją się, że natężenie znacząco wzrośnie co spowoduje liczne kolizje. Prognozy wskazują, że po oddaniu tunelu do użytku mogą mieć miejsce nawet aż 3 wypadki dziennie! Z tego powodu władze samorządowe od początku apelują o zamontowanie odcinkowego pomiaru prędkości w tunelu POW. W Internecie można podpisać petycję w tej sprawie. Gdzie miałby się on znajdować?

- Prognozowane natężenie ruchu pojazdów w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy (S2) spodziewane jest na poziomie podobnym do Trasy AK i Trasy Toruńskiej. Taki ruch oznacza średnio 3 wypadki/kolizje dziennie - czytamy w petycji. W związku z tym władze Ursynowa chcą zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

- Uważam, że priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańcom. Dlatego warto wspierać inicjatywy takie jak petycja w sprawie instalacji odcinkowego pomiaru prędkości - mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Południowa Obwodnica Warszawy gotowa!

Pomiar prędkości miałby się odbywać od węzła Puławska do przynajmniej węzła Wilanów. Koszt instalacji Odcinkowego Pomiaru Prędkości szacowany przez GDDKiA wynosi około 2,3 mln zł.

- W mojej ocenie jest to niewielki wydatek, który warto ponieść, aby zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort mieszkańcom Ursynowa i Wilanowa - tłumaczy radny Dzielnicy Ursynów, Tomasz Sieradz.

Oprócz wypadków władze Ursynowa boją się korków i nadmiernej ilości spalin z pojazdów omijających zablokowany tunel. Dlatego została otwarta ta petycja. - Chcemy wykorzystać wszystkie dostępne możliwości, aby wpłynąć na Głównego Inspektora Transportu Drogowego - dodaje radny Tomasz Sieradz.

Link do petycji znajdziesz TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE