Budowa POW. Tunel pod Ursynowem prawie gotowy! Kiedy otwarcie? Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA]

2021-04-07 12:32

Jak chwalą się drogowcy Południowa Obwodnica Warszawy niedługo może być w końcu gotowa w całości! Brakujący fragment trasy - tunel pod Ursynowem jest niemal na ukończeniu. - Zaawansowanie prac wynosi około 90 procent - twierdzi rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska. Zatem kiedy pierwsi kierowcy pojadą nowoczesnym tunelem w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy?

Południowa Obwodnica Warszawy: kiedy otwarcie tunelu?

Według GDDKiA w południowej części tunelu pod Ursynowem wykonawca położył już betonową nawierzchnię. W północnej nawie do ułożenia zostało około 1800 metrów na połowie szerokości jezdni. Na położenie czekają też kilkusetmetrowe odcinki po wschodniej i zachodniej stronie tunelu. Robotnicy muszą też położyć ostatnie metry nawierzchni bitumicznej. Z każdym dniem w tunelu przybywa również betonowych okładzin ścian. 

Tunel POW wymaga już praktycznie kosmetycznych wykończeń. Wykonywane będą zbrojenia i szalunki obramowań przejść awaryjnych oraz uszczelniania ścian. Pod sufitem są zawisło już oświetlenie i wentylatory. Robotnicy wieszają światła awaryjne pomagające przy ewakuacji, monitoring i systemy alarmowe. W dużym skrócie trwają ostatnie prace. Kiedy zatem kierowcy skorzystają z Południowej Obwodnicy Warszawy w pełnej okazałości?

- Zaawansowanie prac na ursynowskim odcinku S2 POW to około 90 procent. Mając na uwadze obecne zaawansowanie, należy spodziewać się zakończenia wszystkich robót jeszcze w czerwcu bieżącego roku. Umożliwi to przeprowadzenie niezbędnych testów i odbiorów, co w konsekwencji doprowadzi do oddania tunelu do ruchu. Ostateczna data zakończenia kontraktu zostanie wskazana po rozpatrzeniu złożonych przez wykonawcę roszczeń - wytłumaczyła Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. 

Mała Hania przebiła główką drucianą siatkę. Jak doszło do tragicznego wypadku w Przęsławicach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE