Gigantyczne ZAŁAMANIE pogody. IMGW wydaje pilne ostrzeżenia. Lepiej się przygotować

2021-04-06 15:45
Gigantyczne ZAŁAMANIE pogody. IMGW wydaje pilne ostrzeżenia. Lepiej się przygotować
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy trochę lata... Okazuje się, że tego roku to przysłowie jest niezwykle aktualne. Dopiero szósty dzień kwietnia, a już zdążyliśmy poczuć ciepłe promienie wiosennego słońca, jak i niskie temperatury odchodzącej w zapomnienie zimy. To jednak nie koniec pogodowych atrakcji. IMGW właśnie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach, które utrzymają się nawet kilka dni! Lepiej przygotować się na drastyczne ochłodzenie.

Ach, ten kwiecień! Przyroda powoli budzi się do życia. Trawa robi się coraz bardziej zielona, na drzewach widać już kwiatowe pąki, a bociany wracają do swoich gniazd. Tymczasem pogoda postanowiła spłatać warszawiakom figla. W sobotę w stolicy przelotnie spadł śnieg, w świąteczny poniedziałek wiał silny wiatr i padał deszcz, a teraz dodatkowo czeka nas drastyczny spadek temperatury.

NIE PRZEGAP: Warszawa. Gdzie oddać jedzenie po Wielkanocy? [LISTA MIEJSC]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami! "Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -4°C, przy gruncie do -6°C. Temperatura maksymalna dnia 06.04 wyniesie od 4°C do 6°C" - informuje IMGW. Co więcej, taka pogoda może utrzymać się przez kilka kolejnych dni. Wstępnie, ostrzeżenie może być utrzymane nawet do sobotniego ranka.

Na tym jednak nie koniec. Spadek temperatur poniżej zera spowoduje również niebezpieczne oblodzenie na drogach i chodnikach. Wybierając się na spacer lub w podróż autem lepiej dobrze się przygotować. Warunki będą tragiczne. Wzmożona czujność będzie jak najbardziej wskazana. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, a nieszczęśliwy wypadek gwarantowany.

Kiedy do Warszawy zawita prawdziwa, słoneczna wiosna? Synoptycy przewidują, że w zbliżający się weekend w ciągu dnia termometry w stolicy mogą wskazywać nawet 17 stopni Celsjusza. Nie wykluczone jednak, że wysoka temperatura będzie szła w parze z deszczem, a po niedzieli warszawiaków czekać będzie kolejne załamanie temperatury.

Prof. Andrzej Matyja: Szczepmy wszystkich chętnych [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE