Odwiedź budowę metra na Targówku! Niesamowita atrakcja dla mieszkańców

2021-09-15 20:20
Budowa stacji metra na Targówku
Autor: MARCIN WZIONTEK Budowa stacji metra na Targówku

Metro Warszawskie po raz kolejny przygotowało nie lada atrakcję dla mieszkańców stolicy. Już w najbliższą niedzielę, 19 września, będzie niepowtarzalna okazja, by osobiście sprawdzić postępy prac przy budowie nowej stacji Kondratowicza. Spółka ogłosiła dzień otwarty. Podpowiadamy, co zrobić, by wziąć udział w wydarzeniu.

Robotnicy uwijają się przy budowie kolejnych stacji metra w Warszawie. Praca wre. Pierwsze efekty niedawno mogli obejrzeć dziennikarze. Teraz czas przyszedł na mieszkańców. Warszawiacy na własne oczy zobaczą i ocenią zarysy nowej stacji C20 Kondratowicza na Targówku. - Serdecznie zapraszam warszawianki i warszawiaków na dzień otwarty, który potrwa od godz. 11 do 15 - powiedział prezydent Rafał Trzaskowski.

Zwiedzający zejdą na poziom antresoli, gdzie układane są okładziny ścienne. Będzie można zobaczyć, jak montowane są instalacje podziemnej kolei. Zostaną też zaprezentowane pomieszczenia techniczne oraz peron pasażerski.

Co zrobić by móc uczestniczyć w takim wydarzeniu? Warunkiem udziału jest przyniesienie wydrukowanego i podpisanego regulaminu wydarzenia, które można znaleźć na stronie urzędu miasta.

Ze względu na stan etapu budowy, nie było możliwe przygotowanie trasy dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach oraz dzieci wymagających w nich przewożenia.

Wejście na teren stacji wymaga również specjalnego zabezpieczenia. Należy mieć kryte obuwie na twardej podeszwie i długie spodnie. Na miejscu uczestnicy dostaną kaski ochronne i kamizelki odblaskowe.

Na teren budowy chętni mieszkańcy będą wpuszczani wejściem nr X, od strony parkingu przy urzędzie dzielnicy Targówek. Zwiedzający nie mogą być pod wpływem alkoholu. Organizator ma prawo odmówić wstępu na budowę.

Postępy prac na budowie metra na Targówku. Tak wygląda nowa stacja
Sonda
Lubisz podróżować metrem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE