Enter Air na bydgoskim niebie

i

Autor: Bogusław Białas Ogień na pokładzie polskiego samolotu! Maszyna lądowała awaryjnie

Ogień na pokładzie polskiego samolotu! Maszyna lądowała awaryjnie

2021-09-18 15:29

Samolot polskich linii lotniczych Enter Air musiał awaryjnie lądować w Addis Abebie w Etiopii. Na pokładzie przebywało 167 pasażerów. Podczas lotu doszło do usterki. Piloci musieli działać zgodnie z procedurami. Na lotnisku dodatkowo w maszynie wybuchł pożar.

167 pasażerów lecących Boeingiem 737-800 polskich linii lotniczych Enter Air przeżyło w sobotni poranek prawdziwe chwile grozy. Jak poinformował przewoźnik „z powodu błędnych wskazań w czasie lotu na jednym z silników samolot musiał zgodnie z procedurą wylądować w Etiopii". Podróżujący maszyną klienci biur podróży Rainbow oraz Tui zostali poinstruowani przez personel pokładowy jak mają się zachować podczas lądowania awaryjnego, które miało miejsce na lotnisku  w Addis Abebie w Etiopii. Twarde przyziemienie w nerwowych warunkach nie było jednak jedynym problemem. Tuż przed startem maszyny lecącej z Mombasy do Warszawy, z jej wnętrza zaczął wydobywać się dym. - Przed wylotem miał miejsce osobny przypadek, którego przyczyną było pojawienie się dymu w bagażniku, pochodzącego najprawdopodobniej z jednego z bagaży - przekazali pracownicy linii Enter Air. 

Trwa sprawdzanie dokładnych przyczyn problemów. Przewoźnik twierdzi, że komunikacja z lotniskiem, na którym awaryjnie lądowała maszyna jest „bardzo utrudniona”. - Ponieważ nie wiemy jeszcze jaka była przyczyna i czy samolot jest sprawny do lotu, po pasażerów wysyłamy z Polski drugi samolot - stwierdzili przedstawiciele firmy. Do czasu odlotu 167 osób zostało rozlokowanych w miejscowych hotelach. 

Biały fortepian stanął na lotnisku Chopina. Podróżni mogą słuchać pięknych koncertów

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki