Kilkanaście osób zatrzymanych! Potężna akcja antyterrorystów uderzyła w groźny gang

2021-09-14 12:20
Kilkanaście osób zatrzymanych. Policjanci CBŚP rozbili narkotykową szajkę
Autor: CBŚP Kilkanaście osób zatrzymanych. Policjanci CBŚP rozbili narkotykową szajkę

Tajna akcja policji i antyterrorystów zakończyła się sukcesem. Udało rozbić się groźny gang, który zajmował się produkcją i handlem narkotykami oraz nielegalnym obrotem bronią na terenie Mazowsza i Lubelszczyzny. Zatrzymano kilkanaście osób, wszyscy usłyszeli już zarzuty. Funkcjonariusze od dłuższego czasu rozpracowywali te groźną grupę.

Jak ustalili śledczy, gang od kilku lat czerpał ogromne korzyści z nielegalnym obrotem substancjami psychoaktywnymi a także bronią palną. - Nie mamy jeszcze wyników próbek pobranych substancji, ponieważ akcja miała miejsce w ostatnich dniach. Istnieje podejrzenie, że chodzi o produkcję mefedronu. Grupa była rozpracowywana od dłuższego czasu – powiedziała rzeczniczka CBPŚ podinsp. Iwona Jurkiewicz. - W realizacji uczestniczyło ponad 200 funkcjonariuszy z CBŚP i z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA". Podczas akcji zatrzymano 14 osób, a kolejnych 15 doprowadzono do prokuratury z zakładów karnych lub aresztów śledczych, gdzie byli osadzeni – dodała. Gangsterzy zajmowali się również czerpaniem korzyści z nierządu.

Zobacz koniecznie: Dwie osoby ranne po wypadku na A2. Autostrada w kierunku Warszawy ZABLOKOWANA

Antyterroryści rozbili groźny gang

Według ustaleń śledczych część z zatrzymanych osób może mieć związek ze środowiskiem pseudokibiców różnych klubów sportowych, m. in. z Warszawy. Podczas przeszukań została zabezpieczona aparatura mogąca służyć przestępcom do produkcji narkotyków.

Przeczytaj: Śmiertelny wypadek w Wawrze. Srebrny pantofel ofiary został na asfalcie

Sonda
Jak oceniasz działania policji w naszym kraju?
Poszukiwany strzelał na Targówku. W akcji antyterroryści
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE