Ogromne SZCZURY grasują w samym centrum Warszawy. Pełno ich także na osiedlach [ZDJĘCIA]

2020-11-27 10:23
Ogromne SZCZURY grasują w samym centrum Warszawy. Pełno ich także na osiedlach [ZDJĘCIA]
Autor: AC

Aleje Jerozolimskie pomiędzy rondem Dmowskiego a rondem De Gaulle'a - wydawać by się mogło, że w ścisłym centrum Warszawy nie spotka nas żadna przykra niespodzianka. Tymczasem w samym sercu stolicy grasują olbrzymie szczury. Szybko przemieszczają się po chodnikach i kryją w zakamarkach albo stertach zgrabionych liści. Plaga szczurów panuje też na Pradze-Południe. Tam władze zapowiedziały akcję deratyzacji.

Szczury pojawiły się w centrum Warszawy

Ogromne szczury grasują już nie tylko w pobliżu śmietników i cieków wodnych, ale także w samym centrum miasta! Gryzonie były widziane między innymi na Alejach Jerozolimskich na wysokości ulicy Kruczej. To właśnie tam znalazły sobie ciemne schronienie w zakamarkach i stertach zgrabionych liści.

Na podobny problem zwracają uwagę także mieszkańcy Gocławia, którzy od wielu miesięcy zmagają się z potężną plagą szczurów. Szczególnie trudna sytuacja panuje w rejonie Balatonu i Kanału Gocławskiego - szczury pchają się do klatek schodowych, piwnic, kontenerów na śmieci, a nawet do mieszkań.

- Wszedł mi kiedyś do mieszkania i ledwie się go pozbyłam. Tłukłam go miotłą, ale uciekał - opowiadała miesiąc temu naszemu reporterowi pani Sabina, mieszkanka Gocławia. Podobne zdanie wyraziło kilku innych mieszkańców. - Jakiś czas temu u mnie w ogrodzie pojawiła się całą rodzina szczurów. Zjadły mi około 30 trutek i tak ich nie wytępiłem - dodał pan Piotr.

Szczury na Pradze. Przeprowadzono deratyzację

Na Pradze Południe przeprowadzono akcję deratyzacyjną. W tym roku obszar działań objął sąsiedztwo Balatonu oraz okolice. We wrześniu rozstawionych zostało 25 pułapek na szczury. Dzielnica nie ma jednak uprawnień do działania m.in. przy kanałach, śmietnikach i budynkach mieszkalnych, bo tereny te pozostają w zarządach spółdzielni mieszkaniowych.

Strajk Kobiet. Protest przeciwko brutalności policji w Warszawie