Ogromny sukces miejskiej inwestycji. Powalczy o nagrodę w międzynarodowym konkursie!

i

Autor: ZDM Warszawa Ogromny sukces miejskiej inwestycji. Powalczy o nagrodę w międzynarodowym konkursie!

Brawo!

Ogromny sukces miejskiej inwestycji. Powalczy o nagrodę w międzynarodowym konkursie!

2023-09-04 16:43

Warszawa ma powód do zadowolenia. Przebudowa ul. Kondratowicza zawalczy o nagrodę w finale prestiżowego konkursu Green Cities Europe Award 2023. Po zwycięstwie w polskich eliminacjach czas na wprawienie w zachwyt międzynarodowego jury. Wyniki ogłoszone zostaną późną jesienią.

Inwestycja drogowa na ul. Kondratowicza w Warszawie ma szansę na prestiżową nagrodę. Spośród 14 projektów realizowanych w polskich miastach to właśnie stołeczny projekt najbardziej spodobał się jury podczas krajowych eliminacji. - Przebudowa ulicy Kondratowicza, doskonale wpisuje się w konkursowe założenia – główną rolę odgrywa w niej zieleń i to ona stanowi wartość tej inwestycji. Ulica została zaprojektowana tak, aby stworzyć zieloną arterię przy zachowaniu znaczenia komunikacyjnego - wyjaśnił Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich.

Nie możemy nie zgodzić się, że główna ulica Targówka zmieniła się nie do poznania. Wyremontowana jezdnia, nowa infrastruktura rowerowa, miejsca postojowe przy ulicy, nowe chodniki i przejścia dla pieszych prezentują się bardzo dobrze. Oko cieszy jednak przede wszystkim wszechobecna zieleń. Miejscami posadzono nawet cztery rzędy drzew! Swój wkład mieli również mieszkańcy dzielnicy, którzy włączyli się w zazielenianie terenu. Całość dopełniła instalacja 282 nowych latarni, na których zawisło 335 nowoczesnych opraw LED.

Warto jednak przypomnieć, że nim ul. Kondratowicza zyskała piękny wygląd, potrzebne były interwencje warszawskich radnych, którzy walczyli z niedoróbkami. Radny Targówka Cezary Wąsik wypunktował nawet drogowcom trzy „grzechy główne” jakich się dopuścili i zaprosił prezydenta Warszawy do mopa, by posprzątał chodniki, które po deszczu tonęły w kałużach!

Błędy zostały naprawione, krajowe eliminacje wygrane, pozostaje czekać, aż międzynarodowe jury wybierze zwycięzcę spośród reprezentantów 13 krajów, z których każdy wystawia tylko jedną inwestycję, najlepiej wpisującą się w ideę zazieleniania miasta. Ceremonia wręczenia nagrody dla zwycięzcy odbędzie się na przełomie listopada i grudnia 2023 r. w Brukseli.

QUIZ na rasowego mieszczucha! Jesteś z miasta? Powinieneś zaorać ten test

Pytanie 1 z 9
Jak wygląda Twój powrót do domu z pracy?