Orońsko. Nagła śmierć księdza proboszcza Wiktora Bąka. Reanimacja na terenie kościoła

2022-01-21 13:15
Orońsko. Nagła śmierć księdza proboszcza Wiktora Bąka. Reanimacja na terenie kościoła
Autor: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl Nagła śmierć księdza proboszcza Wiktora Bąka. Duchowny zasłabł, gdy znajdował się na terenie kościoła parafialnego w Orońsku

Nagła śmierć księdza proboszcza Wiktora Bąka. Duchowny zasłabł w czwartek 20 stycznia ok. godz. 18, gdy znajdował się na terenie kościoła parafialnego w Orońsku. Świadkowie zdarzenia sami przystąpili do reanimacji duchownego, a po chwili zastąpili ich druhowie z OSP KSRG Orońsko. Życia księdza proboszcza ratowała następnie załoga karetki pogotowia.

Orońsko. Nagła śmierć księdza proboszcza Wiktora Bąka. Reanimacja na terenie kościoła

Nie żyje ksiądz proboszcz Wiktor Bąk. Zmarł nagle w czwartek 20 stycznia ok. godz. 18 w wieku 72 lat. Duchowny zasłabł na terenie kościoła parafialnego w Orońsku, po czym zaczęły go reanimować przypadkowe osoby. W międzyczasie wezwano na miejsce służby ratownicze, a jako pierwsi dotarli tam druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Orońsku. To oni przejęli reanimację księdza proboszcza, by następnie przekazać ją załodze karetki pogotowia. Niestety życia duchownego nie udało się uratować. Na miejscu pojawiła się też policja, ale z uwagi na to, że do zgonu nie doszło w wyniku udziału osób trzecich, w tej sprawie nie zostanie wszczęte żadne postępowanie. Jak informuje Diecezja Radomska, ks. Wiktor Bąk był emerytowanym proboszczem parafii NMP Nieustającej Pomocy w Hucie. Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 1983 roku w Sandomierzu.

- Jako wikariusz pracował w parafiach: Ostrowiec Świętokrzyski – św. Michała Archanioła, Dwikozy, Bliżyn, Mniszek, Suchedniów, Końskie – Chrystusa Odkupiciela, Radom – św. Jana Chrzciciela. Od 1997 do 2019 roku był proboszczem parafii NMP Nieustającej Pomocy w Hucie. Na emeryturze zamieszkał w domu rodzinnym na terenie parafii Orońsko - informuje Diecezja Radomska.

Jak dodaje Diecezja Radomska, msza święta pogrzebowa księdza proboszcza będzie sprawowana w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Orońsku w sobotę 22 stycznia o godz. 13.00. Ciało duchownego zostanie pochowane na miejscowym cmentarzu.

Czytaj też: Potężny wybuch gazu pod Szydłowcem! Dwoje małych dzieci i dwoje dorosłych zabrała karetka [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Radom. Nie żyje ksiądz proboszcz Mirosław Rudnicki. Miał 65 lat

Sonda
Jak często chodzisz do kościoła?
Kalisz. 49-latek oblany kwasem stracił wzrok. Napastnik czekał na ulicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE