Orszak TRZECH KRÓLI, 6 stycznia w Warszawie. Gdzie, kiedy, o której?

2016-01-06 10:02
Dołącz do orszaku Trzech Króli
Autor: Tomasz Radzik Dołącz do orszaku Trzech Króli

6 stycznia w całym kraju obchodzimy święto Trzech Króli. Ulicami Warszawy przejdzie wtedy orszak Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Sprawdź szczegóły, co będzie się działo tego dnia w Warszawie. Szczegóły w tekście poniżej.

Orszak Trzech Króli wyruszy tradycyjnie po godzinie 12, z Placu Zamkowego, po modlitwie „Anioł Pański” pod przewodnictwem metropolity warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza. W trakcie poszukiwania Jezusa, Trzej Królowie, Kacper VIII, Melchior VIII oraz Baltazar VIII wraz z towarzyszącymi im orszakami dwórek, rycerzy i wojowników, oraz wszystkimi przybyłymi na Orszak, miną 7 scen przedstawiających wydarzenia opisane w Ewangelii: „Dwór Heroda”, „Gospoda”, „Diabelskie Igraszki”, „Walka dobrych aniołów ze złymi diabłami”, „Brama do Nieba” i „Stajenka”.

Orszak Trzech Króli na Targówku

Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami Targówka, na terenie diecezji Warszawsko Praskiej, rozpocznie się o godzinie 13.00. Poprzedzi go Uroczysta Msza Św. z udziałem ks. abp Henryka Hosera SAC w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, ul. Wysockiego 8.

Od godziny 13.00 przed Domem Kultury „Świt” odbędą się występy szkolnych grup artystycznych i animacje dla dzieci zgromadzonych w orszaku. Około godz. 13.15 przy Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej odbędzie się pierwsza scena Orszaku „Edykt Cezara Augusta”. Scena animowana przez DK Świt. Orszak wyruszy o godz. 13.30 po modlitwie Anioł Pański spod Domu Kultury „Świt” i Kościoła MB Różańcowej w drogę do „Betlejem”. Celem wędrówki jest Park Bródnowski, w którym zostanie oddany pokłon Dziecięciu i odczytana Ewangelia. Na zakończenie Orszaku Trzech Króli, około godz. 15.00, planowany jest koncert „Rockolędy” w wykonaniu zespołu Ę-dur.

Zobacz też: TRZECH KRÓLI, 6 stycznia. Dlaczego piszemy K+M+B na drzwiach?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE