Brutalny mord na Ursynowie. Osiem razy walił maczetą w śpiącą ukochaną! Jest wyrok

2021-01-26 21:45 Izabela Kraj
Pociął swoją ukochaną MACZETĄ
Autor: se.pl

Osiem razy walił maczetą w śpiącą ukochaną. A gdy 29-letnia Katarzyna przestała oddychać, poszedł do sklepu nocnego i - dopiero, gdy wrócił - sam wezwał służby. To potworne morderstwo na Ursynowie ma swój finał w sądzie. - Brak empatii, obniżona samokontrola, niedojrzałość emocjonalna i uzależnienie od środków odurzających nie mogą stanowić okoliczności łagodzących - mówił sędzia Marcin Kosowski. I wydał wyrok. Zabójca Mateusz Z. (28 l.) został skazany na 25 lat więzienia.

Zabił i wezwał karetkę

Półtora roku od potwornej zbrodni w bloku przy ul. Dunikowskiego na Ursynowie, Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok. Mateusz Z. nie został skazany na dożywocie tylko dlatego, że jest młody i do tej pory nie był karany.

Co spowodowało, że wiosną 2019 roku nagle zabił kobietę, z którą mieszkał?

Tego morderca nawet w śledztwie nie potrafił wytłumaczyć. Jego zeznania były mętne – raz mówił o halucynacjach, kolejnym razem o zazdrości. Początkowo śledczy podejrzewali, że to był wpływ narkotyków, ale w nocy, gdy popełnił zbrodnię, był „czysty”, i niezwykle opanowany – sam wezwał karetkę, poczekał na ratowników przed blokiem, przekonywał, że znalazł Kasię martwą. Dopiero w trakcie postępowania przyznał, że zabił 29-letnią partnerkę.

- Zgromadzony w toku śledztwa materiał dowodowy pozwolił na ustalenia, że zabójstwa dopuścił się Mateusz Z. poprzez zadanie kobiecie ośmiu ciosów maczetą w obrębie szyi – mówił reporterom „Super Expressu” prokurator po postawieniu zarzutów.

Niedojrzały emocjonalnie

Biegli orzekli, że Mateusza Z. cechowały „brak empatii, obniżona samokontrola i niedojrzałość emocjonalna”. Ale i tak wyrok musiał być surowy – obecny na sali rozpraw usłyszał, że spędzi za kratkami 25 lat.

Wyjdzie z więzienia najwcześniej w 2039

Jak relacjonował na facebooku obecny na ogłoszeniu wyroku Kamil Siałkowski: "sąd zastrzegł, że skazany będzie mógł się starać o przedterminowe zwolnienie po odbyciu 20 lat kary, czyli - licząc łącznie z zaliczonym na poczet kary okresem tymczasowego aresztowania - najwcześniej 9 maja 2039 roku".