Oszukiwała emerytów w Niemczech, wpadła w Warszawie. Była ścigana Europejskim Nakazem Aresztowania

i

Autor: Shutterstock

Szok!

Oszukiwała emerytów w Niemczech, wpadła w Warszawie. Była ścigana Europejskim Nakazem Aresztowania

2023-05-31 12:16

Okradała emerytów w Niemczech, wpadła w Warszawie. 34-latka werbowała tz.w „obieraków”, którzy uczestniczyli w procederze oszukiwania emerytów. Łupem mafii „wnuczkowej” padło ponad 232 000 euro! Służby wydały za nią Europejski Nakaz Aresztowania. Teraz wpadła w ręce śródmiejskich policjantów i odpowie za swoje przestępstwa.

Warszawa. Ścigana w Niemczech wpadła w Warszawie

O zatrzymaniu informuje policji z Komendy Rejonowej Policji I w Warszawie. - Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali kobietę poszukiwaną przez niemiecki wymiar sprawiedliwości do spraw oszust popełnionych na szkodę seniorów. Rolą 34-latki było werbowanie tzw. odbieraków. Wartość strat na skutek tych przestępstw została oszacowana przez śledczych na ponad 232 000 euro. Za tego typu przestępstwa niemiecki kodeks karny przewiduje do 15 lat pozbawienia wolności – informuje oficer prasowy KRP I Robert Szumiata.

Kobieta jest podejrzewana o udział w oszustwach na terenie kilku niemieckich landów. Szajka działała zawsze w taki sam sposób. Na swoi ofiary wybierali starsze osoby. Dzwonili do nich podając się za policję i prokuraturę. Twierdzili, że bliska osoba ofiary spowodowała poważny wypadek trzeba szybko przekazać pieniądze organom ścigania.

Gotówkę przejmował zawsze „odbierak”. Zatrzymana werbowała tych ludzi do pomocy w popełnianiu przestępstwa. Niedługo oszustkę czeka ekstradycja do Niemiec i prawdopodobnie wieloletnia odsiadka.

Sonda
Czy policja może zrobić coś więcej, by zapobiec oszustwom "na policjanta" itp.?
Nasi Partnerzy polecają