Warszawa. Ogołocili ją z oszczędności życia. Emerytka została oszukana popularną w świecie oszustów metodą

i

Autor: POLICJA Warszawa. Ogołocili ją z oszczędności życia. Emerytka została oszukana popularną w świecie oszustów metodą

KRADZIEŻ PIENIĘDZY

Warszawa. Ogołocili ją z oszczędności życia. Oszukali emerytkę popularną w świecie oszustów metodą

2022-12-07 15:48

Stołeczni policjanci odzyskali wszystkie pieniądze, które starsza mieszkanka Warszawy przekazała złodziejom działającym metodą „na wypadek drogowy”. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 23 do 29 lat. Wszyscy odpowiedzą za oszustwo. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowanie na trzy miesiące.

Warszawa. Emerytka została oszukana popularną w świecie oszustów metodą

Starsza mieszkanka stolicy została oszukana metodą „na wypadek drogowy”Oszuści, którzy skontaktowali się z poszkodowaną, zmanipulowali biedną kobietę. Ta, przekazała im 24 tysiące złotych, 180 dolarów, 200 euro, 2500 koron szwedzkich i biżuterię. Straciła wszystko, co miała.

Policjanci ustalili miejsce przekazania pieniędzy. Dotarli do jednego z warszawskich centrów handlowych. W pewnym momencie zauważyli trzech podejrzanych. Po ich wylegitymowaniu, w okolicy postoju taksówek znajdującego się obok, już wszystko było jasne.

Zatrzymany 29-latek miał przy sobie kopertę z pieniędzmi w różnych walutach oraz dwoma obrączkami i łańcuszkiem. Na pytanie, skąd ma pieniądze i biżuterię, stwierdził, że odebrał ją kilkadziesiąt minut wcześniej – przekazała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

W tym samym momencie funkcjonariusze zatrzymali również kolejnych podejrzanych. – W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ w Warszawie mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował ich na 3 miesiące – dodaje policjantka.

Robert Koniuszy o metodach na wnuczka. Policjant przestrzega!

W jednym z ostatnich kulisach serialu „Na dobre i na złe” podjęta została tematyka autentycznych przestępstw dokonywanych na szkodę osób starszych metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. W programie wziął udział rzecznik mokotowskiej policji, podkom. Robert Koniuszy.

Osoby, które oglądają serial, bardzo często biorą takie sytuacje (sposoby kradzieży red.) za autentyczne, takie, które się wydarzyły. Jest to bardzo dobry pomysł, żeby w serialach umieszczać właśnie takie sceny, które pokazują, w jaki sposób wygląda mechanizm oszustwa, jak można się dać w łatwy sposób nabrać – opowiadał policjant.

Prowadzimy od lat kampanie, jako policjanci, używamy różnych kanałów komunikacyjnych, żeby dotrzeć do starszych osób, żeby uświadomić ich, żeby nie oddawali pieniędzy oszustom – dodaje Koniuszy.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Nasi Partnerzy polecają