SG Wybieramy Super Burmistrza Warszawski plebiscyt Super Expressu

i

Autor: SE

Oto SuperBurmistrzowie! Tytuły w plebiscycie "Super Expressu" przyznane. Kto pierwszy, kto ostatni?

2022-04-04 10:07

Plebiscyt „Super Expressu” rozstrzygnięty! Głosowało blisko 500 tysięcy internautów. Tytuł „SuperBurmistrza 2022” wędruje do Grzegorza Pietruczuka, rządzącego Bielanami. Drugie miejsce zajął Tomasz Kucharski z Pragi-Południe a trzeci na podium stanął Grzegorz Kuca z Białołęki. Gratulujemy! A kto znalazł się na kolejnych miejscach 18-osobowej listy? Podajemy poniżej.

rzez ostatnie sześć tygodni warszawiacy na stronie internetowej se.pl mogli głosować w plebiscycie „Wybieramy SuperBurmistrza”. Oddano w tym czasie blisko 500 tysięcy głosów! Najwięcej „kliknięć” spośród 18 włodarzy dzielnic zgarnął Grzegorz Pietruczuk, jedyny lewicowy burmistrz w całej Warszawie. Zebrał 226 tys. głosów. A rywalizacja o 2 miejsce toczyła się niemal do ostatniej chwili między reprezentantami Platformy Obywatelskiej. Początkowo prowadził Grzegorz Kuca, ale na ostatniej prostej wyprzedził go Tomasz Kucharski. Tych trzech panów z Bielan, Pragi-Południe i Białołęki zdystansowało kolegów z innych dzielnic.

1 Grzegorz Pietruczuk

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express 1 Grzegorz Pietruczuk

Kolejność, jaką zdobyli pozostali burmistrzowie, podajemy w tabeli poniżej (litościwie bez punktów, żeby niektórych nie dobijać dysproporcją głosów).

Ale to była zabawa - taka trochę na serio, a trochę z przymrużeniem oka. „Super Express” ogłasza ją cyklicznie, trochę by sprawdzić popularność rządzących, a także by przedstawić mieszkańcom tych urzędników, o których mało słychać na co dzień. Co ciekawe – dwa lata temu również w finale znaleźli się Kuca (zwyciężył), Pietruczuk (II miejsce) i Tomasz Kucharski (III miejsce). Wtedy po piętach deptał im Robert Kempa z Ursynowa. Teraz poza podium znalazła się Ilona Soja-Kozłowska z Pragi-Północ.

Tomasz Kucharski

i

Autor: Facebook Tomasz Kucharski

Godna zauważenia jest 8 pozycja burmistrza Rembertowa Macieja Iwanickiego. To naprawdę niezły wynik jak na urzędnika, który raptem kilka dni przed ogłoszeniem plebiscytu objął rządy w dzielnicy. Sami oceńcie, kto może świętować sukces otwierać szampana, a kto powinien zastanowić się, czemu nie został dostrzeżony.

Grzegorz Kuca

i

Autor: Facebook Grzegorz Kuca

Wyniki plebiscytu „Wybieramy SuperBurmistrza” 2022:

1 Grzegorz Pietruczuk – Bielany

2 Tomasz Kucharski – Praga-Południe

3 Grzegorz Kuca - Białołęka

4 Ilona Soja-Kozłowska - Praga-Północ

5 Paweł Michalec - Żoliborz

6 Rafał Miastowski - Mokotów

7 Ludwik Rakowski - Wilanów

8 Maciej Iwanicki - Rembertów

9 Marian Mahor - Wesoła

10 Robert Kempa - Ursynów

11 Jarosław Karcz - Włochy

12 Norbert Szczepański - Wawer

13 Małgorzata Kwiatkowska - Targówek

14 Krzysztof Strzałkowski - Wola

15 Dorota Stegienka - Ochota

16 Urszula Kierzkowska - Bemowo

17 Bogdan Olesiński - Ursus

18 Aleksander Ferens - Śródmieście

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki