PGE Narodowy

i

Autor: Spens03/(CC BY-SA 3.0)/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Otworzą szpital na Stadionie Narodowym. Z imprez nie zrezygnują

2021-11-18 18:21

Zapadła decyzja o ponownym utworzeniu tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym. Od 25 listopada dla pacjentów zakażonych koronawirusem powstanie 100 łózek. Władze obiektu zapewniają, że nie przeszkodzi to w zorganizowaniu zaplanowanych imprez, oprócz jednej. Operator stadionu odwołał Zimowy Narodowy.

To już pewne. W związku z zaostrzająca się sytuacją epidemiczną wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podjął decyzję o utworzeniu dodatkowych miejsc dla zakażonych COVID-19. - Dziś, 16 listopada Wojewoda Mazowiecki wydał polecenie dla Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie ws. utworzenia od 25 listopada br. 100 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, w tym 10 respiratorowych - w szpitalu tymczasowym zlokalizowanym na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie – przekazał zespół prasowy wojewody.

Zarząd PGE Narodowego przekonuje, że decyzja ta nie wpłynie na organizację zaplanowanych imprez. - Narodowy to ogromna przestrzeń, na której możemy spokojnie zorganizować wszystkie zaplanowane wydarzenia. Jedyną imprezą, która nie będzie mogła odbyć się w znanej dotychczas formie jest Zimowy Narodowy – przekazał rzecznik Michał Proszowski.

Przedstawiciele miasta przejęli szpital Południowy. Weszli w asyście straży miejskiej

Zimowy Narodowy odwołany

To bardzo zła wiadomość dla miłośników zimowego miasteczka na Stadionie Narodowym. Tegoroczna edycja nie może odbyć się w tradycyjnej formie, gdyż na płycie głównej obiektu sportowego stanie szpitalna aparatura. - Zostanie tam ustawiona aparatura kondensująca tlen dla pacjentów - przekazał Michał Proszowski. W tym roku popularna impreza odbędzie się jedynie w formie online.

Sonda
Czy byłeś kiedyś na Stadionie Narodowym?