Pacjenci okradali pacjentów! Dramat w szpitalu na Pradze-Północ

2019-09-11 14:44 md
Szpital Praski
Autor: Paweł Dąbrowski/ Super Express

Ona spała. Oni wykorzystali okazję i ukradli jej telefon. Był warty 2 tys. zł, ale sprzedali go na bazarze za 50 zł! Policja zatrzymała dwóch złodziei ze szpitala na Pradze-Północ. Panowie okazali się również pacjentami!

Do bezczelnej kradzieży doszło 4 września. Pacjentka zostawiła telefon na szafce przy łóżku i zasnęła. Sytuację wykorzystali dwaj mężczyźni - 37 i 42-latek. Niezauważeni weszli do sali, zabrali z szafki telefon i wyszli. Kiedy pokrzywdzona się obudziła, aparatu już nie było. O kradzieży natychmiast poinformowała personel, który wezwał policję.

Zatrzymany w szpitalu

Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring i bardzo szybko wytypowali podejrzanych. Rozpoznanie mężczyzn było możliwe, dzięki pomocy pracowników szpitala. Okazało się, że jeden z nagranych mężczyzn zdążył wyjść z placówki i sprzedać telefon na bazarze Różyckiego. Za aparat warty 2 tysiące, wziął od kupującego tylko 50 zł. Policjanci zapukali do jego drzwi i zabrali go na przesłuchanie na komendę. Drugi mężczyzna nadal przebywał w szpitalu i tam został zatrzymany przez policjantów.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że panowie znali się wcześniej. Podczas przesłuchania nie chcieli powiedzieć dlaczego okradli inną pacjentkę.

- Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Apelujemy do wszystkich, by pilnowali i zabezpieczali swoje rzeczy, szczególnie w podobnych przypadkach. Wystarczy chwila, by wyjść do łazienki lub na badania. Pozostawione na szafkach przedmioty bez opieki to pokusa dla złodziei - podsumowuje Paulina Onyszko z policji na Pradze-Północ.