Paczkomat na Lotnisku Chopina

i

Autor: Facebook/Lotnisko Chopina

Genialny pomysł

Paczkomat na Lotnisku Chopina. O tym marzyli wszyscy, sen właśnie się spełnia

2023-08-24 12:06

Co zrobić z rzeczami, które przewożone w bagażu podręcznym nie przeszły kontroli bezpieczeństwa? Genialne rozwiązanie pojawiło się na Lotnisku Chopina w Warszawie. Stanął tam Paczkomat InPost! Dzięki temu zamiast wyrzucić do kosza problematyczny przedmiot, pasażer może nadać go w paczce za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szczegóły w artykule.

Paczkomat na Lotnisku Chopina

Lotnisko Chopina w Warszawie nie przestaje zaskakiwać podróżnych. Niedawno pisaliśmy o kapsułach do spania, z których mogą skorzystać osoby długo oczekujące na przesiadkę lub te zmuszone spędzić noc na lotnisku.

Na Okęciu pojawiło się również inne, genialne rozwiązanie, które ułatwi życie pasażerom. W przejściu Fast Track, w strefie kontroli bagażu E Lotniska Chopina, stanął Paczkomat InPost. Dzięki temu osoby mające w bagażu podręcznym przedmioty, które nie przeszły kontroli bezpieczeństwa (np. perfumy, alkohol czy pamiątkowy scyzoryk) będą mogły wysłać je za pomocą urządzenia, zamiast wyrzucać do kosza lub nadawać je w bagażu rejestrowanym. To pierwsze tego typu rozwiązanie nie tylko w Polsce, ale i Europie!

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wielu pasażerów naszego portu. Często podróżni z roztargnienia lub niewiedzy przystępują do kontroli bezpieczeństwa z niedozwolonym przedmiotem w bagażu. Zazwyczaj nie mają już możliwości lub czasu na powrót do miejsca nadania bagażu rejestrowanego. Teraz dzięki urządzeniom InPost bezpiecznie wyślą swój wartościowy przedmiot pod wybrany adres - stwierdziła Anna Dermont rzecznik Lotniska Chopina.

Jak korzystać z Paczkomatu na Lotnisku Chopina?

W sytuacji, gdy przedmiot z bagażu podręcznego nie przejdzie kontroli bezpieczeństwa pracownik Służby Ochrony Lotniska, umieści go w worku strunowym i zabezpieczy zawartość. Następnie pasażer zostanie skierowany do przejścia Fast Track. Tam, po wykupieniu „szybkiego przejścia” (koszt to 39 zł), będzie mógł zapakować przedmiot w karton o odpowiednim wymiarze i umieścić go w Paczkomacie InPost. Przesyłkę nadaje się poprzez aplikację InPost Mobile.

Warto pamiętać, że Paczkomat na Lotnisku Chopina umożliwia jedynie wysyłkę krajową do drugiego paczkomatu lub pod wskazany adres. Po umieszczeniu przesyłki w urządzeniu pasażer przejdzie kolejną kontrolę bezpieczeństwa już w strefie Fast Track. Dzięki temu będzie mógł bez nerwów i problemów zdążyć na swój samolot.

Sonda
Co myślisz o Paczkomacie InPost na Lotnisku Chopina?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany