Pałac Kultury ma być biały? Rzeczniczka: "Mówiliśmy o tarasie na 30. piętrze"

2018-02-12 13:31
Pałac Kultury i Nauki
Autor: Pixabay.com/Tomasz_Mikolajczyk Pałac Kultury i Nauki

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się doniesienia o planowanym gruntownym czyszczeniu Pałacu Kultury. W wyniku prac symbol Warszawy miałby odzyskać pierwotną śnieżnobiałą barwę.

Ewelina Dudziak, rzeczniczka PKiN, zaprzecza tym informacjom. Podkreśla, że na razie wyremontowany ma zostać tylko reprezentacyjny taras widokowy na 30. piętrze, który rocznie odwiedza 600 tys. turystów. "Rzeczywiście w planach jest między innymi czyszczenie i zabezpieczenie przed ponownym zabrudzeniem elewacji tarasu, ale od strony wewnętrznej. Obecnie jesteśmy w trakcie uzyskiwania zgód administracyjnych na remont" - mówi Dudziak w rozmowie z ESKA INFO Warszawa.

Zarząd PKiN podkreśla, że czyszczenie elewacji całego Pałacu jest poważnym przedsięwzięciem. "Aktualnie jesteśmy w trakcie realizacji innej wieloletniej inwestycji, związanej z elewacją, mianowicie wymianą ok. 900 okien. Prace potrwają do  2021 roku" - czytamy w oficjalnym komunikacie.  

Remont tarasu ma rozpocząć się już niebawem. Wstępny termin ogłoszenia postępowania planowany jest na koniec lutego. Przetarg ma zostać rozstrzygnięty na przełomie kwietnia i maja. Wtedy też ruszą prace. Na razie nie wiadomo, jakie będą koszty renowacji.

CZYTAJ TEŻ: Dżungla wokół Pałacu Kultury i Nauki? Czemu nie! Zobaczcie niesamowite wizualizacje [ZDJĘCIA]

CZYTAJ TEŻ: Pożar na Placu Defilad. Co na to władze i mieszkańcy? [WIDEO, AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE