Co gdyby wokół PKiN wyrosła...dżungla?

i

Autor: https://twitter.com/UsidusPL Co gdyby wokół PKiN wyrosła...dżungla?

Dżungla wokół Pałacu Kultury i Nauki? Czemu nie! Zobaczcie niesamowite wizualizacje [ZDJĘCIA]

2018-02-01 15:23

Internetowa społeczność zwróciła uwagę na dosyć egzotyczny pomysł Mirosława Usidusa, który umieścił na swoim Twitterze zadziwiające grafiki.

Wizualizacje przedstawiają Pałac Kultury i Nauki w otoczeniu dżungli. Właściwie można powiedzieć, że dżungla kompletnie zdominowała przestrzeń. Z pewnością ta koncepcja nieco odświeża trwającą od lat dyskusję na temat zagospodarowania terenu wokół PKiN.

>>> Jakiego Placu Centralnego chcą warszawiacy? [WIDEO]

Kilka lat temu głośno było o koncepcji zakładającej budowę "koronę" z wieżowców wokół Pałacu. W tym przypadku rzeczywiście mielibyśmy do czynienia z koroną, a nawet koronami - drzew. Pomysł unaocznia fakt, że przestrzeń wokół Placu Defilad niekoniecznie musi być zajmowana przez budynki użytkowe, parkingi.

Na pomysł żywo zareagował Jan Śpiewak, aktywista, któremu nieobce są tematy związane z ekologią w Warszawie.

Koncepcja, którą przedstawił Mirosław Usidas, urzekła i nas, ale mamy pewne obawy - wizualizacje przedstawiają bowiem PKiN, którego chyba dawno nikt nie odwiedzał, a tego byśmy nie chcieli.

Czytaj też: Baśniowe postacie na Baśniowym. Uszatek nie jest już sam [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE