Pędził fordem, jak szalony. W aucie było siedem osób!

i

Autor: KPP w Piasecznie Pędził fordem, jak szalony. W aucie było siedem osób!

Pędził fordem, jak szalony. W aucie było siedem osób!

2021-11-29 14:13

Kolejny pirat drogowy został srogo ukarany za łamanie przepisów ruchu drogowego. Tym razem prawo jazdy stracił 20-letni kierowca forda focusa, który w terenie zabudowanym gnał z prędkością 112 km/h. Jak się szybko okazało, przekroczenie prędkości nie było jego jedynym przewinieniem. Wszystko wyszło na jaw podczas policyjnej kontroli.

Niedzielną szarżę 20-letniego Ukraińca przerwali policjanci z drogówki. W miejscowości Bogatki pomiędzy Prażmowem, a Piasecznem, mundurowi zauważyli forda focusa, którego kierowca lekceważył przepisy prawa oraz trudne warunki atmosferyczne. Gnał on terenem zabudowanym nie zwracając uwagi na obowiązujące ograniczenia prędkości.

Policjanci ruszyli za autem. - Pomiar prędkości wykazał, że w terenie zabudowanym samochód poruszał się z prędkością 112 km/h - przekazał nadkom. Jarosław Sawicki z policji w Piasecznie.

Jak szybko wyszło na jaw, 20-letni kierowca swoją niebezpieczną jazdą narażał nie tylko siebie i innych uczestników ruchu, ale również sporą liczbę swoich pasażerów. Fordem focusem jechało bowiem łącznie aż siedem osób! Trzy kobiety i czterech mężczyzn w wieku 18-40 lat. Wszyscy byli obywatelami Ukrainy.

- Młody kierowca stracił prawo jazdy, a dodatkowo otrzymał trzy mandaty karne. Za przekroczenie dozwolonej prędkości, za brak wymaganego paszportu oraz za przekroczenie dopuszczalnej liczby osób w pojeździe. Łącznie na kwotę 1200 złotych - poinformował nadkom. Sawicki.

Ukarani zostali również pasażerowie podróżujący fordem focusem. Każdy z nich otrzymał 500 zł mandatu. Zgodnie z ustawą o cudzoziemcach każdy obcokrajowiec przebywający na terenie Polski jest zobowiązany posiadać przy sobie paszport lub dokument podróży uprawniający do pobytu na naszym terytorium.

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Makabra na Woli w Warszawie. Dwie osoby zginęły rozjechane przez pociąg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE