Tutaj będą szczepić warszawiaków

i

Autor: @trzaskowski_/TWITTER Tutaj będą szczepić warszawiaków

Pierwszy miejski punkt szczepień już prawie gotowy! Trzaskowski pochwalił się postępami prac [ZDJĘCIA]

2021-04-25 15:11

W sobotę rozpoczęła się budowa Warszawskich Punktów Szczepień Powszechnych. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pochwalił się postępami prac. Na parkiecie czterech obiektów sportowych powstają specjalne boksy tworzone z białych płyt. Pracownicy uwijają się jak tylko mogą. Urzędnicy chcą by warszawiacy mogli rejestrować się na szczepienia w nowych punktach już od najbliższego piątku.

Prace idą szybko. Jeśli rząd dostarczy odpowiednią liczbę dawek, na Białołęce, Targówku, w Wawrze oraz na stadionie Legii Warszawa będziemy szczepić nawet 60 tysięcy osób tygodniowo! Szczepienia w naszych punktach powszechnych ruszą od 14 maja - zapowiedział prezydent Rafał Trzaskowski, który pochwalił się w sobotę zdjęciami z powstających na terenie Białołęckiego Ośrodka Sportu stanowisk. Ściany zbudowane z białych płyt tworzą wręcz wielki labirynt na zabezpieczonym niebieską gumą parkiecie hali sportowej. 

Podobne prace toczą się w pozostałych punktach. Największy z nich ma działać na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3. 

W ramach przygotowań Warszawy do programu szczepień powszechnych została już uruchomiona strona internetowa www.warszawaszczepi.pl. Mieszkańcy mogą na niej znaleźć informacje o programie szczepień, zarejestrować się w centralnym rejestrze na szczepienie czy pobrać gotowy do wydrukowania kwestionariusz kwalifikujący do szczepienia. 

- Co ważne za pośrednictwem tej strony rekrutujemy również personel medyczny do miejskich puntów. Dotychczas otrzymaliśmy prawie 700 aplikacji - stwierdził Rafał Trzaskowski. 

Warszawa ma też szczepić więcej mieszkańców również w punktach szczepień, które działają już w miejskich przychodniach. To 59 lokalizacji, gdzie obecnie szczepi się 2 tysiące osób tygodniowo. Przy zwiększonych dostawach szczepionek ta liczba będzie mogła się zwiększyć do kilkunastu tysięcy pacjentów w ciągu tygodnia. 

Tak wygląda praca szpitala w czasie pandemii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE