Piętrus Kolei Mazowieckich rozjechał 40-latka. Makabra na torach pod Grodziskiem

i

Autor: TADEUSZ MRÓZ Piętrus Kolei Mazowieckich rozjechał 40-latka. Makabra na torach pod Grodziskiem

Pociąg Kolei Mazowieckich potrącił 40-latka w Żabach pod Grodziskiem Mazowieckim. Mężczyzna nie żyje

2022-06-28 21:48

Piętrowy pociąg Kolei Mazowieckich śmiertelnie potrącił mężczyznę, który znalazł się na torach na trasie Warszawa – Sochaczew. Do tego tragicznego wypadku doszło w miejscowości Żaby. Ruch kolejowy został całkowicie wstrzymany. Na miejscu swoje oględziny prowadzi prokurator.

Do wypadku doszło około godziny 19. Początkowo do strażaków wpłynęły błędne informacje dotyczące lokalizacji zdarzenia. Zastępy z Sochaczewa zostały wysłane do miejscowości Ludwików. Tam jednak się okazało, że śmiertelne potrącenie przez pociąg miało miejsce w miejscowości Żaby, w powiecie grodziskim. W to miejsce udali się strażacy z Sochaczewa i Grodziska Mazowieckiego. - Po dojeździe na miejsce i przeprowadzenia rozpoznania potwierdziło się, że doszło do potrącenia przez pociąg. Nie przeżył go mężczyzna w wieku około 40-45 lat.

Około 100 pasażerów utknęło w pociągu. Musieli chodzić po torach

Strażacy z Sochaczewa wrócili do koszar, a ci z Grodziska zostali i zabezpieczają miejsce wypadku, na którym pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.

Piętrowym pociągiem Kolei Mazowieckich, który potrącił mężczyznę podróżowało około 100 pasażerów, którzy utknęli w środku do czasu przyjazdu autobusów zastępczych. - Pomogliśmy pasażerom dotrzeć przez tory do zastępczej komunikacji. Zostali przebadani przez ratownictwo medyczne. Nie stwierdzono osób poszkodowanych – dodał strażak.

Zobacz zdjęcia zrobione na miejscu tragedii:

Wypadek pod Grodziskiem powoduje potworne utrudnienia na kolei

Ruch na trasie Warszawa – Sochaczew jest wstrzymany. Występują duże utrudnienia w kursowaniu pociągów. Koleje Mazowieckie ostrzegają w komunikacie przed utrudnieniami na linii kolejowej Warszawa – Kutno, na odcinku Błonie – Boża Wola. „Niektóre pociągi mogą być odwołane, skrócone lub opóźnione. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie” – podali kolejarze.

Sonda
Nie boisz się podróżować pociągiem?
Autobus wbił się w ciężarówkę w Ząbkach. Jedna osoba nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE