Wypadek autobusu w Ząbkach. Nowe ustalenia. Wiemy kim jest kierowca

i

Autor: Tadeusz Mróz Wypadek autobusu w Ząbkach. Nowe ustalenia. Wiemy kim jest kierowca

Wypadek autobusu w Ząbkach. Nowe ustalenia. Wiemy, kim jest kierowca [AKTUALIZACJA]

Wypadek autobusu w Ząbkach. W poniedziałek, 27 czerwca, w podwarszawskich Ząbkach rozegrał się istny koszmar na drodze. Autobus z pasażerami wjechał w tył samochodu ciężarowego. Jedna osoba zginęła, a osiem zostało rannych. Jak doszło do tej koszmarnej tragedii? Pojawiły się nowe informacje na temat kierowcy feralnego autobusu. Jak udało się ustalić dziennikarzom "Super Expressu", to obywatel Ukrainy i wieloletni pracownik firmy.

Wypadek autobusu w Ząbkach. Nowe ustalenia

Koszmar rozegrał się w poniedziałek, 27 czerwca. Z nieustalonych przyczyn autobus z wielkim impetem wbił się w naczepę ciężarówki. W zmiażdżonym autobusie śmierć poniósł jeden z pasażerów, a 8 osób zostało rannych.

Przeczytaj również: Warszawa sparaliżowana po wypadku autobusu w Ząbkach. Miasto stanęło

Do fatalnego wypadku odniosły się władze gminy. - Burmistrz Miasta Ząbki składa wyrazy głębokiego współczucia wszystkim osobom poszkodowanym w wypadku na drodze wojewódzkiej 631 i ich bliskim. Autobus (rok produkcji 2019), posiadał aktualne badania techniczne, ubezpieczenie i klimatyzację. Kierowca autobusu, to mężczyzna w wieku ok. 40 lat, wieloletni pracownik Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Maz. Sp. z o.o. - operatora Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej, posiadający wymagane dokumenty – czytamy na stronie Gminy Ząbki.

O dramatyczne zajście zapytaliśmy dyrektora warszawskiego oddziału spółki przewozowej, do której należy autobus. - Kierowca odniósł ciężkie obrażenia. To nasz wieloletni, wzorowy pracownik. Pochodzi z Ukrainy, jest zatrudniony od 2013 r. Przyjechał wtedy do Polski z rodziną. Ze swojej strony zapewnimy im wszelkie wsparcie - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Wojciech Zalewski. Zapewnił przy tym, że wszyscy poszkodowani w wypadku pasażerowie będą mogli liczyć na odszkodowanie.

Tragiczny wypadek w Ząbkach! Autobus miejski zderzył się z ciężarówką

Wypadek autobusu w Ząbkach. Będzie śledztwo

Koszmar rozegrał się na drodze wojewódzkiej 631. Na miejsce ruszyły wielkie siły ratunkowe: dwa śmigłowce i kilkanaście wozów strażackich oraz karetek pogotowia. W wyniku wypadku w mieście nastąpił komunikacyjny paraliż. Policja cały czas zbiera materiały, które zostaną przekazane prokuraturze. Wtedy podjęte zostanie śledztwo, które ustali przyczyny wypadku.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek w autobusie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE