Wypadek miejskiego autobusu w Ząbkach

i

Autor: Tadeusz Mróz Wypadek miejskiego autobusu w Ząbkach

Wypadek miejskiego autobusu w Ząbkach pod Warszawą. Zderzenie z ciężarówką. Jedna osoba nie żyje, wielu rannych

2022-06-27 16:14

Poważny wypadek autobusu na drodze wojewódzkiej nr 631 w Ząbkach pod Warszawą. Autobus miejski wbił się w ciężarówkę. Na miejscu pracowało 16 zastępów straży pożarnej, 8 karetek pogotowia i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Według wstępnych informacji, jedna osoba zginęła na miejscu, a osiem zostało rannych. Stan poszkodowanych jest ciężki.

Wypadek w Ząbkach. Autobus wbił się w ciężarówkę

Do poważnego wypadku doszło w Ząbkach na drodze wojewódzkiej nr 631 na wysokości ul. Szwoleżerów. Z niewyjaśnionych przyczyn autobus linii "Ząbki-2" wbił się w tył samochodu ciężarowego. Na miejsce natychmiast zadysponowano liczne służby ratunkowe - szesnaście zastępów straży pożarnej, osiem karetek pogotowia, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i policję. 

Droga z warszawskiego Rembertowa w kierunku Ząbek i Nowego Dworu Mazowieckiego jest całkowicie zablokowana. - Trwa akcja ratunkowa - potwierdza w rozmowie z "Super Expressem" sierżant sztabowy Monika Kaczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. 

Według wstępnych informacji, jedna osoba zginęła na miejscu, a dziewięć zostało rannych. Stan poszkodowanych jest określany jako ciężki.

Wypadek autobusu w Ząbkach. Co się stało?

Pierwsze informacje o wypadku autobusu w Ząbkach wpłynęły do służb około godz. 15. Pojazd wbił się w naczepę ciężarówki. Przód autobusu jest całkowicie zniszczony. Na razie nie wiadomo, jak doszło do tej katastrofy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wypadek autobusu w Ząbkach. Kim jest ofiara? Wstrząsające ustalenia

Według nieoficjalnych, wstępnych ustaleń wynika, że ofiarą zderzenia autobusu z ciężarówką na skrzyżowaniu ulicy Szwoleżerów z aleją Piłsudskiego w Ząbkach jest pasażer autobusu. Ciężko ranny został m.in. kierowca autobusu linii "Ząbki-2". 

Wypadek autobusu w Ząbkach. Potężne utrudnienia

Po zderzeniu autobusu z ciężarówką na skrzyżowaniu ulicy Szwoleżerów z aleją Piłsudskiego w Ząbkach, kierowcy utknęli w gigantycznych korkach. Droga zablokowana jest w obydwu kierunkach. Zakorkowana jest Trasa Siekierkowska od węzła Marsa do miejsca wypadku oraz w drugim kierunku do skrzyżowania z ulicą Skorupki.

Stoi też ulica Chełmżyńska od ulicy Strażackiej w kierunku Ząbek oraz sama ulica Strażacka.

Tragiczny wypadek w Ząbkach! Autobus miejski zderzył się z ciężarówką
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE