Wypadek miejskiego autobusu w Ząbkach

i

Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Wypadek miejskiego autobusu w Ząbkach

Wypadek autobusu w Ząbkach. Kim jest ofiara? Wstrząsające ustalenia

2022-06-27 17:14

W poniedziałek, 27.06.2022 doszło do poważnego wypadku autobusu w Ząbkach pod Warszawą. Pojazd komunikacji miejskiej wbił się w naczepę ciężarówki. Według wstępnych informacji przekazywanych przez służby - zginęła co najmniej jedna osoba, a kilka zostało ciężko rannych. Kim jest ofiara wypadku autobusu w Ząbkach? Pierwsze ustalenia są wstrząsające.

Wypadek autobusu w Ząbkach. Kim jest ofiara?

Do poważnego wypadku autobusu miejskiego linii Z-2 doszło na drodze wojewódzkiej nr 631 w Ząbkach pod Warszawą. Z nieustalonych jeszcze przyczyn, pojazd komunikacji miejskiej wjechał z dużą prędkością w naczepę ciężarówki. Na miejsce natychmiast wysłano liczne służby ratunkowe - śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, karetki i 16 zastępów straży pożarnej. Niestety, mimo błyskawicznie udzielanej pomocy, zginęła jedna osoba, a kilka zostało ciężko rannych. 

Według nieoficjalnych, wstępnych ustaleń wynika, że ofiarą zderzenia autobusu z ciężarówką na skrzyżowaniu ulicy Szwoleżerów z aleją Piłsudskiego w Ząbkach jest pasażer autobusu. Ciężko ranny został m.in. kierowca autobusu linii "Ząbki-2". 

Wypadek autobusu w Ząbkach. Na miejscu śmigłowce LPR

Do wypadku oprócz karetek pogotowia i wozów strażackich zadysponowano też dwa śmigłowce LPR. Rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka poinformowała, że maszyny wystartowały z Warszawy i Sokołowa Podlaskiego. - Śmigłowiec z Warszawy zabrał na pokład mężczyznę z poważnymi obrażeniami nóg. Został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali. Natomiast śmigłowiec z Sokołowa Podlaskiego miał zabrać kobietę z wielonarządowymi urazami. W końcu kobieta została jednak zabrana do szpitala karetką pogotowia - dodała Justyna Sochacka, rzeczniczka LPR.

Po wypadku autobusu w Ząbkach utworzyły się wielokilometrowe korki. 

Tragiczny wypadek w Ząbkach! Autobus miejski zderzył się z ciężarówką
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE