Pijacka impreza funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. SOP komentuje sprawę

i

Autor: gov.pl Pijacka impreza funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. SOP komentuje sprawę

Pijacka impreza funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. SOP komentuje sprawę

2021-12-30 17:40

Przedświąteczne szaleństwo funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa obiło się głośnym echem w mediach. Nieprzyjemna wymiana zdań przerodziła się w bójkę pod restauracją przy ul. Belwederskiej. Kompletnie pijani funkcjonariusze nie panowali już nad swoimi działaniami. Musiała interweniować policja. Po ponad tygodniu od szokującego incydentu rzecznik SOP skomentował sprawę.

Do szokującego incydentu z udziałem funkcjonariuszy SOP doszło wieczorem 21 grudnia. - Panowie weszli do jednego z lokali przy ul. Belwederskiej. Odbywała się tam wigilijna impreza służbowa z udziałem grupy osób. Zaczęło się od nieprzyjemnej wymiany zdań, która szybko przerodziła się w szarpaninę. Interweniowała policja, panowie zostali wylegitymowani - tłumaczył wówczas Wirtualnej Polsce podkom. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Na nagraniu, które otrzymała Wirtualna Polska, doskonale widać, jak jeden z funkcjonariuszy SOP kompletnie pijany klęczy na chodniku. Z kolei drugi w tym czasie leży pijany, bezskutecznie próbując wstać. Według ustaleń wp.pl, pod restauracją na ul. Belwederskiej doszło do bójki pomiędzy funkcjonariuszami SOP i uczestnikami służbowej imprezy.

Po ponad tygodniu od wstrząsającego zajścia SOP komentuje sprawę.

- Decyzją Komendanta SOP zostało wszczęte wobec funkcjonariuszy postępowanie dyscyplinarne. Jednocześnie informuję, że równolegle prowadzone jest postępowanie w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście. Wobec powyższego Służba Ochrony Państwa nie może udzielać szczegółowych informacji odnoszących się do zaistniałego zdarzenia. Ponadto informuję, że obecnie funkcjonariusze, o których mowa w otrzymanych od Pana pytaniach nie realizują zadań służbowych - przekazał ppłk SOP Bogusław Piórkowski Rzecznik Prasowy Komendanta Służby Ochrony Państwa.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość dla Warszawy w 2022 roku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE