Pijana jak bela wsiadła za kółko. Policjanci z trudem wyciągnęli ją z auta

i

Autor: Shutterstock

Daleko nie odjechała

Pijana jak bela wsiadła za kółko. Policjanci z trudem wyciągnęli ją z auta

2023-06-12 15:35

Zaniepokojony przechodzień poinformował strażników miejskich, że widział, jak pijana kobieta wsiada do auta i odjeżdża. Mundurowi szybko odnaleźli kobietę. Nie była w stanie podać swoich danych osobowych, ale uraczyła funkcjonariuszy wiązanką kwiecistych wulgaryzmów. Okazało się, że miała we krwi blisko 3 promile alkoholu!

Warszawa, Wola. Pijana jak bela wsiadła za kółko

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek (9 czerwca). Do prowadzących działania w rejonie Woli funkcjonariuszy Oddziału Ochrony Środowiska podszedł poruszony przechodzień, który zgłosił, że przed chwilą widział, jak mocno nietrzeźwa kobieta wtoczyła się za kierownicę samochodu, którym odjechała.

Strażnicy natychmiast ruszyli we wskazanym kierunku i już po chwili zauważyli opisane auto stojące w zatoce przystankowej. Silnik samochodu pracował, a z otwartych okien płynęły muzyka i silna woń alkoholu.

Pijaną kobietę z auta wyciągnęli policjanci

Szybko okazało się, że pijana kobieta nie będzie chętnie współpracowała z mundurowymi. - Funkcjonariusze wydali polecenie wyłączenia silnika w aucie i wyjęcia kluczyków, co kierująca niechętnie uczyniła. W odpowiedzi na pytanie o personalia, wybełkotała natomiast coś, co przypominało bardziej przekleństwa niż jakiekolwiek znane imię bądź nazwisko - przekazała Straż Miejska.

Na miejsce wezwano policjantów, którzy z trudem wydobyli zza kierownicy opierającą się kobietę. Badanie stan jej trzeźwości wykazało, że miała we krwi blisko trzy promile alkoholu.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni od razu dożywotnio tracić prawo jazdy?