Pijana matka zajmowała się 2-miesięcznym synkiem! W mieszkaniu bałagan i otwarta wódka

i

Autor: Pixabay Pijana matka zajmowała się 2-miesięcznym synkiem! W mieszkaniu bałagan i otwarta wódka

Koszmar

Pijana matka zajmowała się 2-miesięcznym synkiem! W mieszkaniu bałagan i otwarta wódka

2023-03-15 9:01

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazała się 30-letnia mieszkanka stolicy. Kobieta opiekowała się swoim 2-miesięcznym synkiem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie! Służby zaalarmowała zatroskana babcia małego Klaudiuszka, która nie mogła dostać się do mieszkania, gdzie przebywało dziecko.

Pijana matka opiekowała się malutkim dzieckiem

Było kilka minut przed północą, gdy wilanowscy policjanci zostali wezwani na interwencję na ul. Bonifacego. - Z przekazanych informacji wynikało, że znajduje się tam kobieta z dwumiesięcznym dzieckiem, w sytuacji zagrażającej jej życiu lub zdrowiu. Kobieta miała prosić o pomoc swoją matkę, podczas trwającej awantury z partnerem. Zaniepokojona zgłaszająca po przybyciu na miejsce mimo słyszalnych odgłosów świadczących o obecności lokatorów, nie mogła wejść do lokalu. Telefonu również nikt nie odbierał - przekazała asp. Iwona Kijowska z mokotowskiej policji.

Zatroskana o los córki i wnuczka 53-latka, poprosiła o pomoc straż pożarną. Przy pomocy siłowego wejścia, służbom ratowniczym udało się wejść do mieszkania. Widok, jaki tak zastali, nie mieści się w głowie! - W mieszkaniu panował bałagan, na parapecie okna stała otwarta butelka wódki oraz kieliszki. Czuć było zapach papierosów. W łóżku leżała kobieta, której stan wskazywał, iż była pod wpływem alkoholu, a w łóżeczku leżał 2-miesięczny Klaudiusz - poinformowała asp. Iwona Kijowska. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia przebadała dziecko i matkę. Nie wymagali hospitalizacji.

Gdy funkcjonariusze zbadali trzeźwość 30-latki, okazało się, że w organizmie ma ponad 2 promile alkoholu. Jej partnera w mieszkaniu nie było. Dwumiesięczny synek 30-latki został przekazany pod opiekę babci, a jego matka trafiła do policyjnego aresztu.

Pijana matka usłyszała zarzut

Sprawą nieodpowiedzialnej matki zajęli się wilanowscy policjanci, którzy przesłuchali 30-latkę i przedstawili zarzut za popełnione przestępstwo. Za narażenie dziecka na utratę życia i zdrowia grozi jej teraz do 5 lat więzienia.

- O każdym z przypadków, gdy naruszone jest dobro nieletnich, policjanci informują sąd rodzinny, który może postanowić o odebraniu rodzicom prawa do dalszej opieki nad swoimi dziećmi. Postępowanie w tej sprawie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Mokotów – przekazała asp. Iwona Kijowska.

Sonda
Widzisz, że dzieckiem opiekuje się pijany rodzic. Co robisz?
Nasi Partnerzy polecają