Pijany 24-latek jechał autem z wypożyczalni. Wydmuchał ponad 2 promile!

2021-12-05 12:55
Miał ponad 2 promile. Skasował auto z wypożyczalni
Autor: Marcin Wziontek/Super Express

W sobotę wieczorem młody kierowca jechał autem z wypożyczalni. Nagle 24-latek wjechał w inne auto osobowe stojące przed przejściem dla pieszych. Szybko wyszło na jaw, dlaczego młody mężczyzna nie zachował szczególnej ostrożności. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie było ponad dwa promile alkoholu!

Było już po godz. 20 w sobotę, 4 grudnia, gdy na wysokości ul. Sobieskiego 78 doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Kierujący osobową toyotą z wypożyczalni 24-latek wjechał w tył fiata stojącego przed przejściem dla pieszych.

Na szczęście w zderzeniu nikt nie ucierpiał. Na miejscu natychmiast zjawiły się służby. Kierująca osobowym fiatem została przebadana w karetce, ale nie wymagała wizyty w szpitalu. Policjanci przebadali kierowców na obecność alkoholu. Okazało się, że 24-latek kierujący toyotą był kompletnie pijany!

- Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie - przekazał Jarosław Florczak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. Młody kierowca został zatrzymany i będzie odpowiadał za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Miał ponad 2 promile. Jechał autem z wypożyczalni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE