Piknik na Mokotowie. Warszawiacy spotkali się pod odnowionym Kopcem Powstania Warszawskiego

i

Autor: UM Warszawa Piknik na Mokotowie. Warszawiacy spotkali się pod odnowionym Kopcem Powstania Warszawskiego

Ważne miejsce

Piknik na Mokotowie. Warszawiacy spotkali się pod odnowionym Kopcem Powstania Warszawskiego

2023-09-03 22:34

Park Akcji „Burza” w Warszawie jest dostępny od 1 sierpnia dla mieszkańców. Przez wiele miesięcy trwały w nim prace remontowe. Miasto odnowiło i uporządkowało teren. Odnowienia doczekał się też górujący nad parkiem Kopiec Powstania Warszawskiego. Ten ważny dla Warszawy symbol został usypany z gruzów zniszczonego miasta. W sobotę (2 września) mieszkańcy zebrali się na rodzinnym pikniku.

Warszawa. Piknik pod Kopcem Powstania Warszawskiego

Trudno jest o bardziej przejmujący symbol upamiętniający zniszczoną Warszawę. Wysokie na 37 metrów sztuczne wzniesienie usypane zostało z gruzów miasta. Teraz to miejsce przypominające tragiczną historię miasta zyskało nowe oblicze. Przez ostatnie miesiące trwały ostatnie prace mające na celu przebudowę i zagospodarowanie tej przestrzeni. Park i samo wzniesienie doczekały się gruntownego remontu. Na szczycie Kopca znalazł się odnowiony symbol Polski Walczącej. Powstała ścieżka dydaktyczna nawiązująca do historii miast i miejsce do rekreacji na łące.

W sobotę od godz. 13 do 17 trwało specjalne wydarzenie. Na piknik zorganizowany przez miasto przyszło wiele rodzin z dziećmi. Pogoda dopisała i mieszkańcy spędzili wspólnie czas uczestnicząc w grach terenowych i spacerze historycznym.

Sonda
Najlepszy film o Powstaniu Warszawskim to: