Luzowanie obostrzeń 10.06.2021. Konferencja premiera. Jakie zmiany w wakacje w Warszawie?

2021-06-10 15:55 Alicja Guz
Luzowanie obostrzeń w Warszawie
Autor: Pixabay Warszawa

Będzie kolejne luzowanie obostrzeń w Warszawie. Premier Mateusz Morawiecki na czwartkowej konferencji prasowej ogłosił, co zmieni się w najbliższych dniach. Już wiadomo, że zmiany dotknął m.in. kina, teatry, hotele lokale gastronomiczne i kościoły. Co dokładnie zmieni się na czas wakacji w Warszawie? Zobacz!

Luzowanie obostrzeń w czerwcu

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego padły zapowiedzi kolejnego luzowania obostrzeń w kraju. Zmiany dotyczą m.in. limitów w kościołach i hotelach, a także podczas koncertów. Jak zaznaczył premier Mateusz Morawiecki, limity nie będą obowiązywały osób w pełni zaszczepionych.

Zmiany w obostrzeniach od 13 czerwca

Pierwsze zmiany w obostrzeniach wejdą w życie już w niedzielę 13 czerwca. Będą one dotyczyły limitu osób, mogących przebywać jednocześnie w kościołach. Od najbliższej niedzieli dopuszczalna liczba wiernych to połowa zajętych miejsc w świątyni. Przypominamy, że do tej pory była to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

ZOBACZ TEŻ: 10.06.2021 Koronawirus w Polsce: Ile zakażeń w czwartek (10 czerwca)? Stan zachorowań w woj. mazowieckim [RAPORT KORONAWIRUS 10.06.2021]

Co więcej, zmiany obejmą również kina i teatry. Już od najbliższego weekendu znów będzie można w nich jeść i pić!

Zmiany w obostrzeniach od 26 czerwca

Kolejne zmiany wprowadzone zostaną wraz z początkiem wakacji, w sobotę, 26 czerwca. Na czas wakacji dużo się zmieni:

  • na targach i konferencjach dopuszczalny limit to 1 osoba na 10 metrów kwadratowych
  • podczas wydarzeń sportowych i koncertów na obiektach sportowych będzie mogło być zajętych 50 proc. miejsc
  • w hotelach i obiektach wypoczynkowych limit dopuszczalnych zajętych miejsc zwiększony do 75 proc. (co ważne, do tego limitu nie będą wliczane zorganizowane grupy dzieci i młodzieży poniżej 12. roku życia)
  • dozwolone organizowanie dyskotek do 150 osób
  • limit osób w wesołych miasteczkach zwiększony do 75 proc.
  • w restauracjach limit osób zwiększony do 75 proc.
  • kina i teatry dostępne 75 proc. zajętych miejsc
  • siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw z nowym limitem uczestników to 1 osoba na 10 metrów kwadratowych
  • w środkach transportu 100 proc. obłożenia, ale każdego obowiązują maseczki
  • w kościołach 75 proc. wszystkich miejsc

Co więcej, premier zapowiedział, że w Warszawie na Stadionie Narodowym w najbliższych dniach powstanie strefa kibica. Ma to związek z EURO 2020, które rozpoczyna się już w piątek.

https://publish.twitter.com/?query=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2FPremierRP%2Fstatus%2F1402988028419731458&widget=Tweet
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE