Pilne ostrzeżenie IMGW. Temperatura drastycznie spadnie. Do warszawy wracają przymrozki?!

i

Autor: Pixabay Pilne ostrzeżenie IMGW. Temperatura drastycznie spadnie. Do warszawy wracają przymrozki?!

Nie daj się zaskoczyć

Pilne ostrzeżenie IMGW. Temperatura drastycznie spadnie. Do Warszawy wracają przymrozki?!

2023-06-02 16:29

Chociaż słoneczne dni zdążyły nas już do siebie przyzwyczaić, to meteorolodzy nie mają dobrych wieści. Nadciąga załamanie pogody i temperatura drastycznie spadnie. Synoptycy IMGW ostrzegają przed nocnymi przymrozkami na terenie znacznej części Polski. Są one prognozowane również w Warszawie. W nocy w stolicy powieje chłodem.

Pogoda w Warszawie. Nadciągają przymrozki

I znów pogoda płata figla mieszkańcom Warszawy. Po niezwykle słonecznych dniach, które aż zachęcały do spędzania czasu na świeżym powietrzu, temperatura drastycznie spadła. Chociaż jeszcze Dzień Dziecka 1 czerwca był niezwykle słoneczny, a termometry wskazywały ponad 25 stopni Celsjusza, to już 2 czerwca warszawiaków czekało pogodowe rozczarowanie. Temperatura spadła do zaledwie 16 stopni Celsjusza! Pojawiły się również przelotne opady. Sobota, 3 czerwca również nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Temperatura ma oscylować w okolicach 20 stopni Celsjusza.

Jednak nie to jest najgorsze. Meteorolodzy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed niezwykle zimną nocą z 2 na 3 czerwca. Pojawić się mają przymrozki i minusowe temperatury!

„Lokalnie prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 2 stopni Celsjusza, przy gruncie do -3 stopnie Celsjusza” - podaje IMGW.

Ostrzeżenie to obowiązuje od godz. 1 do godz. 3 nad ranem 3 czerwca i dotyczy całego Mazowsza.

Słońce wróci do Warszawy?

Na szczęście wszystko wskazuje na to, że będzie to tylko jednorazowy incydent i po niedzieli pogoda wróci do normy. Prognozy wskazują wzrost temperatur i powrót słonecznej, niemal letniej aury.

Sonda
Czy czekasz już na lato i wysokie temperatury?