"Piotrek" ujęty przez Łowców Cieni. Był poszukiwany dwoma Listami Gończymi

2018-01-17 10:16 Kajetan Szewczyk
Mężczyznę znaleziono w jednym z mieszkań na Woli
Autor: http://www.cbsp.policja.pl Mężczyznę znaleziono w jednym z mieszkań na Woli

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 53-letniego Piotra K. ps. „Piotrek”. Mężczyzna był poszukiwany dwoma Listami Gończymi wydanymi przez sądy w Warszawie. Mężczyzna jest podejrzany m. in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o szereg innych przestępstw.

Funkcjonariusze z grupy Łowców Cieni wspólnie z policjantami CBŚP z Olsztyna i z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie ustalali miejsce przebywania 53-letniego Piotra K. Mężczyzna od niemal dwóch lat był poszukiwany i unikał organów władzy sądowniczej. W związku z licznymi sprawami, które toczą się w sądach, mężczyźnie wystawiano wezwania, ten jednak w sądzie się nie pojawiał. W związku z tym sąd okręgowy w Warszawie wydał za nim w lutym 2016 roku List Gończy za m.in. kradzież z włamaniem, rozbój, oszustwa i paserstwa. Kolejny List Gończy został wydany w 2017 roku w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

>>> Policjanci z Archiwum X ujawnili tajemnicę sprzed 17 lat. Porywacze zatrzymani [WIDEO]

Po dokładnie przeprowadzonej analizie i zebraniu wielu informacji, Łowcy Cieni znaleźli mężczyznę w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli. Piotr K. nie stawiał oporu, najwyraźniej kompletnie nie spodziewał się zatrzymania, bo był bardzo zaskoczony całą sytuacją.

W Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku prowadzona była wobec mężczyzny sprawa, która została zawieszona i wszystko wskazuje na to, że niebawem zostanie wznowiona. Czynności w tym śledztwie wykonywali policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Olsztyna, a dotyczyły prania pieniędzy, oszustwa i wyłudzenia podatku VAT w związku z nielegalną dystrybucją oleju smarowego produkowanego w większości z oleju napędowego.

Źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji

Czytaj też: "Ptasi" Pawilon w kształcie polnego kamienia? Jeszcze w tym roku nad Wisłą [ZDJĘCIA]