Plac Pięciu Rogów w Warszawie rozkopany. Usunięto awarię instalacji elektrycznej

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Plac Pięciu Rogów w Warszawie rozkopany. Usunięto awarię instalacji elektrycznej

Remont nowego placu

Plac Pięciu Rogów w Warszawie znów rozkopany! Inwestycja za 19 mln zł a trzeba znów ułożyć płyty

2022-07-13 16:05

We wtorek 5 lipca oddano do użytku plac Pięciu Rogów w Warszawie. Niestety, na wylocie od strony ul. Kruczej i Widok na teren placu ponownie weszli robotnicy. Gigantyczny fragment świeżo ułożonego chodnika na wyremontowanym za 19 mln zł nowym placu został znowu rozkopany! Dowiedzieliśmy się, co było powodem tego remontu. Okazało się, że awarii uległa instalacja elektryczna...

Awaria instalacji elektrycznej

12 lipca w mediach społecznościowych aktywista miejski Jan Śpiewak udostępnił zdjęcia ujawniające rozkopany plac Pięciu Rogów zaraz przy ul. Kruczej. Warto przypomnieć, że plac został niedawno oddany do użytku! Robotnicy przebywający na miejscu wygrodzili i rozkopali odcinek w pobliżu skrzyżowania ul. Widok i Kruczej. Zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich co się stało, że robotnicy ponownie pojawili się na miejscu.

Na placu pracował operator sieci elektrycznej Innogy, obecnie Stoen Operator. Naprawiana była awaria elektryczna. Wykonawca został zobowiązany do odtworzenia nawierzchni po zakończeniu wszelkich prac prowadzonych na terenie placu – przekazał w rozmowie z „Super Expressem” Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kulisy rozliczania Trzaskowskiego. Wcale nie jest tak różowo... Kraj o Warszawie. Felieton

Swoje pytanie skierowaliśmy do dawnego Innogy. – Uszkodzona linia kablowa przy placu Pięciu Rogów w Warszawie została naprawiona w dniu 12 lipca. Przywrócono zasilanie i normalny układ sieci. Mamy informacje, iż dzisiaj (13 lipca) zostanie odtworzona również nawierzchnia. Zarówno za naprawę, jak i odtworzenie nawierzchni odpowiadał gwarant i generalny wykonawca. Prace zatem nie były prowadzone przez Stoen Operator – przekazało biuro prasowe operatora.

Plac Pięciu Rogów otwarty od 5 lipca

W poprzedni wtorek 5 lipca prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wraz z ekipą urzędników oficjalnie otworzyli plac Pięciu Rogów. Przestrzeń, gdzie zbierają się ul. Bracka, Krucza, Zgody, Szpitalna i Chmielna została oddana do użytku pieszym. W tym momencie na plac legalnie mogą wjeżdżać jedynie autobusy oraz kierowcy ze specjalnym identyfikatorami. Ci, którzy nie mają identyfikatorów, a odruchowo skręcają z al. Jerozolimskich w Kruczą, będą przez najbliższe dni zawracani przez patrol straży miejskiej, a wkrótce karani mandatami.

Teren objęliśmy monitoringiem. Nie opłaca się wjeżdżać. Pięć takich wjazdów równa się zabraniu prawa jazdy – ostrzega dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Łukasz Puchalski.

CZYTAJ TEŻ: Gdzie są schrony w stolicy? Warszawa tworzy mapę miejsc ukrycia na wypadek wojny! Po 2 metry na osobę pod ziemią

Plac Pięciu Rogów już otwarty. Warszawiacy i urzędnicy oceniają
Sonda
Podoba się Wam Plac Pięciu Rogów?