Plac Zbawiciela będzie wielkim kawiarnianym ogródkiem! Zajmą jezdnię i rozłożą stoliki

2021-05-18 12:22
Plac Zbawiciela będzie wielkim kawiarnianym ogródkiem! Zajmą jezdnię i rozłożą stoliki
Autor: Marcin Wziontek Plac Zbawiciela będzie wielkim kawiarnianym ogródkiem! Zajmą jezdnię i rozłożą stoliki

Wkrótce plac Zbawiciela w Warszawie zamieni się w wielki kawiarniany ogródek. - Termin, który zakładamy, to długi weekend czerwcowy - powiedziała w rozmowie z PAP rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk. Obecnie trwa konkurs projektów na pomalowanie betonowych wygrodzeń, które staną na ulicy.

Rzeczniczka ratusza, Monika Beuth-Lutyk, pod koniec kwietnia potwierdziła w rozmowie z PAP, że Warszawa wzorem ubiegłego roku poszerzy strefę ogródków na placu Zbawiciela. Rok temu w ramach pilotażu od sierpnia ogródki gastronomiczne zajmowały prawy pas jezdni ronda na placu.

Pytana teraz, czy znany już jest termin, gdy ogródki znów zajmą jezdnię, Beuth-Lutyk zastrzegła, że nie jest on ostateczny.

Ratusz ogłosił konkurs projektów na pomalowanie betonowych wygrodzeń, które oddzielą je od ulicy. Teraz czeka na rozstrzygnięcie konkursu i realizację zwycięskich pomysłów.

Zobacz koniecznie: Remonty ulic w Warszawie. W tych miejscach utkniesz w korkach! Gdzie aktualnie są remonty? [LISTA ULIC]

Dodatkowo trwają inne działania związane ze zmianą organizacji ruchu na placu.

- Taki termin, który zakładamy, to jest weekend na początku czerwca z Bożym Ciałem - wyjaśniła Beuth-Lutyk. Przypada on 3-6 czerwca.

Projekty na konkurs "Pomaluj pl. Zbawiciela!" mieszkańcy stolicy mogą zgłaszać do piątku (21.05.2021).

- W konkursie wyłonione zostaną trzy prace, które zostaną zrealizowane na betonowych zaporach na placu, widocznych od strony jezdni - informują władze stolicy.

Szczegóły konkursu dostępne są TUTAJ.

Oto jaki majątek ma Rafał Trzaskowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE