Warszawa: Kończy się czas na złożenie wniosku o Kartę Ucznia dla dzieci idących we wrześniu do I klasy

2021-05-18 13:35
Warszawa: Kończy się czas na złożenie wniosku o Kartę Ucznia dla dzieci idących we wrześniu do I klasy
Autor: UM Warszawa Warszawa: Kończy się czas na złożenie wniosku o Kartę Ucznia dla dzieci idących we wrześniu do I klasy

Karta Ucznia w Warszawie. To już ostatni dzwonek na złożenie wniosku o Kartę Ucznia dla dzieci idących we wrześniu do I klasy. Rodzice i opiekunowie dzieci, które od 1.09.2021 rozpoczynają naukę w szkole podstawowej, mogą już składać wnioski o wyrobienie Karty Ucznia - informuje Miasto Stołeczne Warszawa. Aby dziecko otrzymało kartę we wrześniu, wniosek trzeba złożyć do 23 maja. Gdzie złożyć wniosek i jakie dane są fo tego potrzebne? Co to jest Karta Ucznia? Sprawdźcie!

Rodzice i opiekunowie dzieci, które we wrześniu rozpoczynają naukę w szkole podstawowej w Warszawie mogą już składać wnioski o wyrobienie Karty Ucznia. Pierwszoklasiści dostaną karty z wyjątkowym wzorem przygotowanym przez 9-letnią Zosię z bielańskiej szkoły.

Warszawa: Co to jest Karta Ucznia?

Od 2017 roku uczniowie warszawskich szkół podstawowych oraz dzieci mieszkające w Warszawie, ale uczące się w miejscowościach z nią sąsiadujących, nie płacą za przejazdy Warszawskim Transportem Publicznym. Uprawnienia te potwierdza Karta Ucznia wydawana – za pośrednictwem szkół – przez Zarząd Transportu Miejskiego.

- Na podstawie Karty Ucznia można bezpłatnie podróżować Warszawskim Transportem Publicznym w obydwu strefach biletowych oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Dzięki temu dzieci i młodzież jeżdżą „na karcie” nie tylko do szkoły i domu, ale mogą także wybrać się na dalszą wycieczkę - informuje warszawski ratusz.

Jak wyrobić Kartę Ucznia w Warszawie?

Wniosek o wydanie Karty Ucznia w Warszawie można złożyć on-line. Ze szkoły, do której będzie uczęszczało dziecko rodzice lub opiekunowie otrzymają link do strony internetowej, na której wypełnia się wniosek-formularz. Aby dziecko otrzymało swoją Kartę Ucznia we wrześniu, wniosek trzeba złożyć do 23  maja.

Do złożenia wniosku potrzebne jest aktualne legitymacyjne zdjęcie dziecka wykonane w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Fotografia powinna być w formacie JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie może przekraczać 2 MB.

Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku, wnioskodawcy otrzymają e-mailem potwierdzenie złożenia dokumentu. Gotowa karta zostanie dostarczona do szkoły, a placówka zawiadomi o możliwości jej odbioru.

Przeczytaj także: Dlaczego wyją syreny alarmowe w Warszawie? Co oznaczają? Hałas w Warszawie i na Mazowszu przez kilka dni

kata Ucznia, Warszawa. Co w przypadku, gdy dziecko uczęszcza do podwarszawskiej szkoły?

Jeżeli rodzice i opiekunowie mieszkają w Warszawie, ale dziecko rozpoczyna edukację w szkole znajdującej się w sąsiadującej z nią miejscowości, kartę można wyrobić w Punkcie Obsługi Pasażerów.

Należy zabrać ze sobą:

  • wypełniony wniosek o wydanie spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej
  • aktualne legitymacyjne zdjęcie (o wymiarach 3,5x4,5 cm) dziecka
  • ważną legitymację szkolną (na której wskazany jest adres zamieszkania ucznia) lub zaświadczenie wydane przez szkołę (z podanym adresem miejsca zamieszkania ucznia oraz informacją o uczęszczaniu dziecka do szkoły w określonym roku szkolnym) i dokument potwierdzający tożsamość dziecka.
Szczury u Trzaskowskiego! Kopią dołki przed ratuszem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE