2-latek wypadł przez okno

i

Autor: GRAFIKA SE Jerzy Kaczmarczyk

Tymonek runął z okna na Żoliborzu. Matka była pijana. Relacja z miejsca tragedii [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-05-18 10:29

Tragedia na Żoliborzu! Tymon wypadł z 2 piętra. Stan 2-latka jest krytyczny, a matka została zatrzymana przez policje. Chłopiec został znaleziony na betonowych płytach pod blokiem. Według naszych ustaleń, w momencie wypadku matka chłopca miała 1 promil alkoholu we krwi. W tym czasie, oprócz matki w mieszkaniu znajdowała się dwójka dorosłych. Co ważne, służby ratunkowe nie zostały powiadomione przez rodziców, a przypadkowych przechodniów!

Do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę 16 maja pod blokiem przy ul. Karola Szajnochy. O godzinie 19:25 policjanci z Żoliborskiej policji otrzymali zgłoszenie dotyczące chłopca, który wypadł przez okno. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, stan małego Tymona był krytyczny.

- Doszło do nieszczęśliwego wypadku. Matka chłopca została zatrzymana. W najbliższych dniach będzie przesłuchiwana oraz prawdopodobnie usłyszy zarzuty – mówi Elwira Kozłowska, oficer prasowy komendy na Żoliborzu.

Chłopiec spadł z wysokości ponad 7 metrów. Chwilę po wypadku na miejscu pojawili się ratownicy, którzy przeprowadzili reanimacje. 2-latek trafił do szpitala, gdzie lekarze walczą o jego życie.

- Jeszcze tydzień temu z matką Tymona. Ona się bardzo bała, ponieważ w naszym bloku są nisko osadzone parapety, a chłopiec powoli zaczyna się na nie wspinać. Sama wychowywałam tu swoje dzieci i pamiętam, że ciężko było mi zabezpieczyć okna – mówi wstrząśnięta Alicja B., sąsiadka.

Po słowach Alicji rodzi się podejrzenie, że nieprzypilnowany chłopiec wypadł z okna na które sam się wspiął. Czy rzeczywiście zbyt niski parapet mógł spowodować wypadek?

- Nie otrzymaliśmy na ten temat żadnych zgłoszeń. Budynek został zatwierdzony przez architektów, to nie nasza sprawa. To rodzice powinni dbać o bezpieczeństwo swoich dzieci, nie administrator – komentuje sprawę administratorka budynku.

Chłopiec w ciężkim stanie przebywa obecnie w szpitalu dziecięcym przy ul. Księcia Trojdena. Jego stan jest ciężki. Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi czynności wyjaśniające wypadek.

2-latek wypadł z okna! Matka piła
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE