Egzamin ósmoklasisty 2021, Warszawa. Jakie obowiązują zasady i jaki jest harmonogram?

i

Autor: SHUTTERSTOCK Egzamin ósmoklasisty 2021, Warszawa. Jakie obowiązują zasady i jaki jest harmonogram?

Egzamin ósmoklasisty 2021, Warszawa. Jakie obowiązują zasady i jaki jest harmonogram?

2021-05-18 8:19

Egzamin ósmoklasisty 2021 rozpocznie się już 25 maja. Przez kolejne trzy dni uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej zmierzą się z arkuszami zadań przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE) z języka polskiego, matematyki i języka obcego (angielski lub niemiecki). Jakie zasady będą obowiązywały na egzaminie ósmoklasisty 2021 w Warszawie? Z powodu koronawirusa tegoroczny egzamin nie będzie przebiegał identycznie, jak w minionych latach. Jak wygląda harmonogram egzaminów ósmoklasisty 2021? W Warszawie w 2021 roku do egzaminu ósmoklasisty przystąpi ponad 17 tysięcy uczniów.

Egzamin ósmoklasisty 2021 w Warszawie

Do egzaminu ósmoklasisty 2021 w Warszawie przystąpi  17,3 tys. uczniów. Od 25 do 27 maja 2021 zmierzą się oni arkuszami zadań przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CEK) podczas pisemnego egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Egzamin odbędzie się w zmienionej formule i rygorze sanitarnym. Jakie zasady będą obowiązywały podczas egzaminu ósmoklasisty 2021?

Zobacz koniecznie: Egzamin ósmoklasisty 2021. Uczniowie liczą na PRZECIEKI z matematyki. To będzie na egzaminie!

- Drodzy ósmoklasiści. To Wasz pierwszy obowiązkowy i tak poważny egzamin. Nie ma jednak powodów do obaw – zadbaliśmy o bezpieczeństwo a minimalny wynik tego sprawdzianu wiedzy ze szkoły podstawowej nie jest określony. Zdacie na pewno. Powodzenia, uważajcie na siebie – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Egzamin ósmoklasisty 2021: Jakie obowiązują zasady?

W związku z pandemią i nauką zdalną tegoroczny egzamin ósmoklasisty 2021 zostanie jednorazowo przeprowadzony w nowej formule - na podstawie wymagań egzaminacyjnych zawartych w załącznikach do rozporządzenia ministra edukacji i nauki, a nie w podstawie programowej.

Zmieniły się m.in. wymagania z j. polskiego i matematyki (zmiana proporcji między zadaniami otwartymi a zamkniętymi, ograniczenie listy lektur) oraz języka obcego (średni poziom biegłości językowej, mniejsza liczba zadań otwartych).

Harmonogram tegorocznych egzaminów ósmoklasistów 2021:

  • język polski – 25 maja (wtorek), godz. 9.00, 
  • matematyka – 26 maja (środa), godz. 9.00, 
  • język obcy nowożytny – 27 maja (czwartek), godz. 9.00.

Uczniowie, którzy są chorzy, przebywają na kwarantannie lub mieszkają z taką osobą będą mogli przystąpić do egzaminu w terminie dodatkowym w czerwcu 2021.

Sprawdź: Egzamin ósmoklasisty 25-27 maja 2021. CKE podaje ZASADY, które obowiązują na egzaminie w pandemii. Maseczki obowiązkowe?

Wyniki egzaminu będą znane 2 lipca.

Jakie zasady obowiązują na egzaminie ósmoklasisty 2021? 

Uczniowie mogą zabrać ze sobą jedynie przybory do pisania - pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem lub atramentem (maskotki wykluczone), a na egzamin z matematyki - linijkę. ‎ 

Podczas sprawdzianu wiedzy nie można korzystać z kalkulatorów oraz słowników i używać urządzeń telekomunikacyjnych (telefonów, tabletów, smartfonów).‎ 

Należy zachować co najmniej 1,5-metrowy odstęp od innych osób. Zakrywać usta i nos, do czasu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. 

Jeśli uczeń nie może nosić maseczki, powinien zgłosić to wcześniej dyrekcji szkoły. Trzeba zakrywać usta i nos, podczas rozmowy nauczycielem i wychodzenia z sali egzaminacyjnej. 

Można zabrać własną butelkę z wodą. 

Należy przestrzegać zasad mycia i dezynfekcji rąk. Jeżeli uczeń poczuje się źle, powinien natychmiast poinformować o tym nauczyciela.

Ósmoklasiści napisali egzamin z języka polskiego

Egzamin ósmoklasisty 2021: Arkusze, odpowiedzi, pytania CKE, język polski

Zobacz jakie były arkusze zdań CKE z języka polskiego na próbnym egzaminie 2021 z języka polskiego:

Egzamin ósmoklasisty 2021:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają